Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Według mnie zostały popełnione błędy podczas przygotowań”

Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Według mnie zostały popełnione błędy podczas przygotowań”

0

Polscy skoczkowie od początku obecnego sezonu nie zachwycają swoją dyspozycją. O dzisiejszych zawodach w Engelbergu rozmawialiśmy z analitykiem sportów zimowych – Mikołajem Smolągiem, który stwierdził także, iż w przygotowaniach do obecnego sezonu zostały popełnione błędy.

Zdaniem Smoląga, postawa reprezentacji Polski w szwajcarskim Engelbergu nie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Czasu na poprawę umiejętności jest coraz mniej, a TCS zbliża się wielkimi krokami: “Reprezentanci Polski ewidentnie są bez formy na początku sezonu. Słabsza postawa nie jest elementem przygotowań do TCS. Według mnie zostały popełnione błędy podczas przygotowań do sezonu, które Łukaszowi Kruczkowi jest teraz ciężko poprawić.”

Istotna jest także kwestia przełożenia treningów na zawody. W takich sytuacjach pomaga często psycholog, którego w polskiej ekipie nie ma. Mikołaj Smoląg nie chciał wypowiadać się akurat w tej kwestii, tłumacząc, iż nie ma na bieżąco kontaktu z zawodnikami, przez co nie może jednoznacznie stwierdzić przydatności psychologa na stałe w reprezentacji.

“Nie wiem czy potrzebny jest psycholog, gdyż nie mam na bieżąco kontaktu z zawodnikami” – powiedział nasz rozmówca.


  • Źródło: Własne
    Rozmawiał: Paweł Skorb