Milwaukee Bucks zaliczyli niesamowity powrót! Grizzlies rozgromili GSW

12 maj 2022, 13:08

Milwaukee Bucks pokonali Boston Celtics w piątym meczu półfinału Konferencji Wschodniej. Teraz staną przed szansą zamknięcia rywalizacji u siebie. Najlepsze spotkanie w tegorocznych play-offach ma za sobą Giannis Antetokounmpo. Natomiast Memphis Grizzlies rozbili w pył na własnym parkiecie Golden State Warriors. Zapraszamy na przegląd wydarzeń minionej nocy w NBA!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Milwaukee Bucks i rewelacyjna czwarta kwarta

Celtics przez trzy kwarty mieli całkowitą kontrolę nad meczem. W początkowej fazie ostatniej odsłony gospodarze prowadzili 93-79 i nic nie zapowiadało dramatu, który miał się za chwilę wydarzyć. Przyjezdnym nagle zaczęły wpadać trójki i świetnie funkcjonowali w defensywie. Bucks lepiej czuli się pod tablicami, gdzie wygrali walkę o zbiórki 49-36 (17 na atakowanej desce).

Najlepszą potyczkę w tegorocznych play-offach NBA pod względem skuteczności zanotował Giannis Antentokounmpo, autor 40 punktów (16/27 celnych prób z gry). Poza tym, “The Greek Freak” zebrał z tablic 11 piłek.

Grizzlies urwali kolejny mecz faworytom serii

Grizzlies osłabieni nieobecnością Ja Moranta wcale nie wyglądali, jakby Most Improved Playera nie było na boisku. Od pierwszych minut to zespół z Tennessee dyktował warunki i tempo meczu. Zresztą, gwiazdor miejscowych dopingował kolegów z drużyny z trybun, a w pewnym momencie krzyknął: “Grizz in seven!”. Co oznaczało po prostu, że podopieczni Taylora Jenkinsa zamkną rywalizację w siedmiu meczach.

Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 77:52 na korzyść Memphis. Po trzeciej partii współzawodnictwa gospodarze osiągnęli aż 52 punkty przewagi nad Golden State Warriors. To wyrównanie fenomenalnego rekordu, jeśli mowa o różnicy “oczek” w jednym meczu play-offów NBA podczas ostatnich 70 lat.

Grizzlies wyraźnie zwyciężyli zbiórkę (55-37) i 18 piłek wywalczonych w ofensywie zamienili na 25 “oczek” drugiej szansy. Ponadto lepiej dzielili się piłką (37 asyst na 47 trafień z pola przy zaledwie 10 stratach drużyny). Sami wymusili na oponentach aż 22 straty, co przełożyło się na 29 zdobytych punktów. Idealny balans pomiędzy atakiem i obroną. Wow!

Wyniki i statystyki:

Milwaukee Bucks – Boston Celtics 110:107 (Bucks prowadzą w serii 3-2)

Antetokounmpo (40pkt, 11zb), Holiday (24pkt, 8zb, 8ast), Portis (14pkt, 15zb) – Tatum (34pkt, 6zb), Brown (26pkt, 8zb, 6ast), Smart (15pkt)

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 95:134 (Warriors prowadzą w serii 3-2)

Thompson (19pkt), Kuminga (17pkt), Curry (14pkt) – Jones (21pkt, 9zb), Jackson Jr. (21pkt, 8zb), Bane (21pkt)