Mińsk: Baumgart-Witan na podium! Święty-Ersetic na "szóstkę"

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:00
9 wrz 2019, 20:06

“The Match” trwa w najlepsze. Reprezentacja Europy walczy z kadrą Stanów Zjednoczonych o triumf w meczu lekkoatletycznym rozgrywanym na stadionie Dynama Mińsk. Za nami pierwsza biegowa konkurencja, w której uczestniczyły Polki. W biegu na 400 metrów wystartowały Iga Baumgart-Witan oraz Justyna Święty-Ersetic.

Mistrzyni Polski kontra Mistrzyni Europy. Filary reprezentacji Polski w sztafecie 4×400 metrów. Dziś miały okazję reprezentować barwy Europy w starciu ze Stanami Zjednoczonymi.

Lepiej zaprezentowała się Iga Baumgart-Witan, która dobiegła do mety na trzecim miejscu z czasem 51.52 sekundy. Wynik naprawdę bardzo dobry, który cieszy ze względu na fakt zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze.

Nieco gorzej spisała się mistrzyni Europy z Berlina. Justyna Święty-Ersetic ewidentnie nie jest jeszcze w mistrzowskiej formie. Dziś dobiegła na szóstym miejscu, przekraczając linie mety z czasem 52.35 sekund.

Zwyciężyła Wadeline Jonathas z czasem 51.01 sekund.

W biegu na 400 metrów mężczyzn 5. miejsce zajął Karol Zalewski z czasem 46.57 sekund. Zwyciężył Michael Cherry z czasem 45.13 sekund.

Iga zdobyła dla reprezentacji Europy 6 punktów, natomiast Justyna dołożyła 3 punkty. Karol Zalewski zapewnił Europie 4 punkty.

Po 9 konkurencjach reprezentacja Europy prowadzi ze Stanami Zjednoczonymi 171:157. Reprezentanci Polski zdobyli zdobyli do tej pory 25 punktów (nie uwzględnia biegu na 400 metrów mężczyzn).