Mińsk: Drugie miejsca Małachowskiego i Liska!

Aktualizacja: 18 sty 2023, 13:56
10 wrz 2019, 20:29

Pierwsza edycja meczu Europa kontra Stany Zjednoczone powoli dobiega końca. Za nami rozstrzygnięcia w kolejnych konkurencjach, w których udział brali Polacy. Świetnie spisali się tyczkarze – Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, a także dyskoboli Piotr Małachowski. Tuż za podium uplasował się Patryk Dobek.

Najmocniej obsadzonym konkursem był ten tyczkarzy. Na starcie stawili się Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Armand Duplantis, Konstadinos Filippidis, oraz Walsh Cole po stronie Amerykańskiej. Polacy poraz kolejny w tym sezonie nie zawiedli i pokazali klasę na ważnych zawodach. Piotr Lisek uplasował się na drugim miejscu pokonując poprzeczkę wisząca na wysokości 5.80 metrów. Paweł Wojciechowski zajął miejsce tuż za nim skacząc 5.75 metrów. Zwyciężył Armand Duplantis pokonując wysokość 5.85 metrów.

W konkursie dyskoboli dość niemrawo rozpoczął Piotr Małachowski. Po trzech seriach był na skraju opuszczenia konkursu, ze względu na fakt rzucenia zaledwie 58.28 metrów. W czwartej serii Małachowski odblokował się i rzucił 63.47 metrów. W piątej serii poprawił on swój rezultat na 64.89 metrów. W ostatniej serii także przerzucił granicę 63 metra, jednak nie poprawił już swojej pozycji. Ostatecznie Piotr uplasował się na drugim miejscu, tuż za Austriakiem, Lukasem Weissheaidingerem – dziś 67.22 metrów.

W biegu na 400 metrów mężczyzn barw reprezentacji Europy bronił Patryk Dobek. Nasz zawodnik po dobrym finiszu uplasował się na piątej pozycji z czasem 49.41 sekund. Zwyciężył Amerykanin Dave Kendziera z czasem 48.99 sekund.

Polacy dołożyli kolejne punkty na konto reprezentacji Europy. Piotr Małachowski i Piotr Lisek zdobyli po 7 punktów. Paweł Wojciechowski uzyskał 6 punktów, a Patryk Dobek 4 punkty.