Strona główna Lekkoatletyka Mińsk: Niesamowita seria i drugie miejsce Konrada Bukowieckeigo!

Mińsk: Niesamowita seria i drugie miejsce Konrada Bukowieckeigo!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Na Białorusi trwa lekkoatletyczny mecz Europa kontra Stany Zjednoczone. Do reprezentacji Europy zostało powołana duża część reprezentacji Polski. Za nami kolejna konkurencja z Polakiem na czele. W konkursie pchnięcia kulą rewelacyjnie zaprezentował się Konrad Bukowiecki!

Początkowo kibice zacierali sobie ręce na konkurs kulomiotów ze względu na powołanie dwóch naszych reprezentantów. Dla Europy mieli pchać zarówno Konrad Bukowiecki jak i Michał Haratyk. Drugi z nich postanowił zrezygnować ze startu, na rzecz wyleczenia drobnych urazów. Jakby nie patrzeć, start na Mistrzostwach Świata w Katarze jest o wiele bardziej istotny.

Na starcie pojawił się w pełni zdrowy, prezentujący w ostatnich tygodniach bardzo dobra formę – Konrad Bukowiecki. Mistrz Polski z Radomia rozpoczął konkurs od świetnego pchnięcia na odległość 21.70 metrów! W drugiej kolejce poprawił się o 12 centymetrów! W trzeciej serii Bukowiecki znów dołożył do poprzedniego wyniku! Tym razem kula wylądowała na odległości 21.92 metrów! Cóż za seria!

Mimo wspaniałych wyników, Konrad zajmował drugie miejsce i w finałowych seriach nic się pod tym względem nie zmieniło. Konrad zaliczył jedno pchnięcie poniżej 21 metrów, oraz dwóch następnych nie miał mierzonych. Ostatecznie Konrad uplasował się na drugim miejscu, za rewelacyjnym dzisiejszego wieczoru Darellem Hill, który odpalił potężną bombę. W najdalsze próbie pchnął 22.35 metrów!

Konrad dokłada 7 punktów na konto reprezentacji Europy, która po pierwszym dniu zmagań prowadzi z kadrą Stanów Zjednoczonych 331:304. Reprezentanci Polski zdobyli dziś łącznie 36 punktów! http://credit-n.ru/offers-zaim/moneza-online-zaym.html

Komentarze