Strona główna Lekkoatletyka Mińsk: Rewelacyjna wygrana Fiodorow! Drugie miejsce Kszczota!

Mińsk: Rewelacyjna wygrana Fiodorow! Drugie miejsce Kszczota!

0
Foto: Zimbio.com

Rozpoczął się drugi dzień zmagań w ramach “The Match”- meczu pomiędzy reprezentacją Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Po udanym pierwszym dniu meczu w wykonaniu Polaków, czas na drugą odsłonę zmagań. Oczywiście z naszymi zawodnikami. Jako pierwszy start zakończył Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. Chwilę później zakończył się także konkurs rzutu młotem kobiet, w którym uczestniczyła Joanna Fiodorow. Swój start zakończyła także Sofia Ennaoui. 

Po pierwszym dniu reprezentacja Europy pewnie prowadziła nad ekipą Stanów Zjednoczonych, pomimo większej ilości zwycięstw w pojedynczych konkurencjach zawodników zza oceanu. Europejczycy jednak dysponują bardziej wyrównaną kadrą i to oni z lepszymi nastrojami wkraczali we wtorkową rywalizację.

Po wczorajszym dublecie naszych reprezentantów w konkursie rzutu młotem mężczyzn (pierwsze miejsce Pawła Fajdka i drugie Wojciecha Nowickiego), dziś przyszła pora na występ Joanny Fiodorow. Nasza zawodniczka nie była faworytką. Jej tegoroczne wyniki, mimo iż bardzo dobre, to nie są aż tak wyjątkowe jak Amerykanek. Przebieg dzisiejszych zawodów był jednak zgoła inny. Joanna Fiodorow świetnie rozpoczęła start i tak samo go zakończyła! W piątej serii będąca na drugim miejscu Fiodorow wyszła na prowadzenie, rzutem na odległość 73.92 metrów. W ostatniej serii rozochocona Polka posłała młot jeszcze dalej! 74.34 metrów! Nokaut!

W biegu na 800 metrów europejczycy potwierdzili, że są mocni. Na pierwszym miejscu po lepszym finiszu bieg ukończył Bośniak – Amel Tuka z czasem 1:46.77 minut. Na drugim miejscu uplasował się prowadzący przez większość dystansu Adam Kszczot. Nie podołał on jednak na finiszu i musiał uznać wyższość Bośniaka. Kszczot przekroczył metę z czasem 1:46.89 minut.

W biegu na 1500 metrów kobiet oglądaliśmy Sofie Ennaoui. Nasza filigranowa zawodniczka zakończyła bieg na siódmym miejscu z czasem 4:09.18 minut. Zwyciężyła Kate Grace z czasem 4:02.49 minut.

Joanna Fiodorow zdobyła dla reprezentacji Europy komplet dziewięciu punktów za zwycięstwo. Adam Kszczot za drugą pozycję dorzucił siedem punktów, natomiast Sofia Ennaoui dwa “oczka”.

Komentarze