Strona główna Lekkoatletyka Mińsk: Zwycięstwo Fajdka! Nowicki tuż za jego plecami!

Mińsk: Zwycięstwo Fajdka! Nowicki tuż za jego plecami!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

W Mińsku, na odremontowanym stadionie lokalnego Dynama rozpoczął się dzisiaj “The Match”. Mecz nie byle jaki – pojedynek Europa kontra Stany Zjednoczone. Choć zarówno reprezentacja Starego Kontynentu, jak i Amerykanie nie przyjechali w najmocniejszych składach, to i tak możemy spodziewać się świetnego widowiska! Pierwszą konkurencja z Polakami na czele był rzut młotem mężczyzn!

Patrząc na obsadę konkursu moglibyśmy powiedzieć, że szału nie ma. Z drugiej strony na starcie stawili się reprezentanci Polski, którzy dzierżą dwa czołowe miejsca na listach światowych i kilka najlepszych rezultatów.

Tak jak można było się spodziewać Polacy już od pierwszej kolejki ustawili konkurs pod siebie. Paweł Fajdek posłał młot na odległość 79.83 metrów, Nowicki 75.86 metrów. W drugiej próbie Paweł miał próbę spaloną, natomiast Wojtek poprawił się na 78.33 metrów.

W trzeciej serii Fajdek odpalił petardę, rzucając 80.71 metrów! Nowicki nie odpowiedział na tą próbę. Paweł w finałowych trzech rzutach miał próby nie mierzone. Wojtek także nie poprawił swojego rezultatu z drugiej próby.

Paweł Fajdek zwycięstwem zapewnił reprezentacji Europy 9 punktów do klasyfikacji drużynowej. Wojciech Nowicki za drugą pozycję dołożył do dorobku 7 punktów. Polacy zgodnie z planem zdobyli komplet punktów i mogą już dopingować resztę reprezentantów Polski startujących w meczu.

Komentarze