Strona główna Pozostałe Inne Mistrzostwa Europy w szermierce: Ostatni dzień bez medalu dla biało-czerwonych

Mistrzostwa Europy w szermierce: Ostatni dzień bez medalu dla biało-czerwonych

0

W ostatnim dniu mistrzostw rozegrano turnieje drużynowe szpadzistek oraz szablistów. Panie zajęły szóste, a panowie jedenaste miejsce. 

Polki rozpoczęły turniej od zwycięstwa nad Szwedkami 45:26. Niestety w kolejnej rundzie za silne okazały się Rumunki, które zwyciężyły 45:26. W pierwszym pojedynku o miejsca 5-8 poradziły sobie z Ukrainkami wygrywając 45:41. Jednak w meczu o piąte miejsce lepsze okazały się Rosjanki, które zwyciężyły zdecydowanie 45:31. Złoty medal zdobyły Estonki, które w finale pokonały reprezentantki Francji 33:28. Brąz dla Rumunii. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Barbara Rutz, Renata Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska i Aleksandra Zamachowska.

Szabliści już w pierwszym meczu ulegli Włochom 45:31 i stracili szanse na medal. Reprezentanci Belgii byli rywalami biało-czerwonych w pierwszym meczu o miejsca 9-16. Polacy zwyciężyli 45:43. Niestety w kolejnym pojedynku przegrali 45:42 z Gruzinami. W meczu o jedenaste miejsce pokonali Hiszpanów 45:39. Złoty medal zdobyli Rosjanie. Srebro wywalczyli Włosi, a brąz Rumuni.  Polacy walczyli w składzie: Marcin Koniusz, Jakub Ociński, Mikołaj Grzegorek oraz Jakub Jaskot.

Jedyny medal dla Polski w tych mistrzostwach zdobyła Renata Knapik-Miazga, która zdobyła brązowy medal w rywalizacji szpadzistek.

Komentarze