Strona główna Pozostałe Inne Mistrzostwa Europy w Szermierce: Słaby występ Polaków

Mistrzostwa Europy w Szermierce: Słaby występ Polaków

0

Drugi dzień mistrzostw Europy nie był udany dla naszych reprezentantów. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się dwójka szpadzistów Radosław Zawrotniaka i Mateusz Nycza. 

Zawrotniak w pierwszej rundzie miał wolny los. W kolejnej rywalem Polaka był Szwed Christian Gustavsson. Polski szpadzista zwyciężył pewnie 15:7 i zanotował awans do 1/16. W kolejnej walce pokonał Włocha Enrico Garozzo 15:13. Niestety w walce o ćwierćfinał lepszy okazał się Rosjanin Vadim Anokhin, który zwyciężył 15:8.

Mateusz Nycz również zakończył udział w turnieju na 1/8. W pierwszej rundzie podobnie jak Zawrotniak miał wolny los, a w kolejnych dwóch walkach pokonał Hiszpana Pereire oraz Czecha Pavela Pitra. Niestety po porażce 8:13 z reprezentantem Francji Jeanem-Michelem Lucenayem stracił szanse na walkę o medale.

Pozostali reprezentanci Polski spisali się zdecydowanie gorzej. Karol Kostka odpadł w pierwszej rundzie po porażce z Hiszpanem Alvaro Ibanezem 8:7. Krzysztof Mikołajczak w pierwszej rundzie miał wolny los. W kolejnej lepszy okazał się Juri Salm z Estonii.

Cztery polskie florecistki przystąpiły do dzisiejszych zawodów. Martyna Jelińska, Magdalena Knop oraz Hanna Łyczbińska zakończyły udział w turnieju na pierwszej rundzie. Natomiast Martyna Synoradzka odpadła już w eliminacjach grupowych przegrywając wszystkie walki.

Jutro w Toruniu o medale walczyć będą szpadzistki oraz szabliści.

 

Komentarze