Mistrzostwa Europy U17. Polacy rozpoczęli turniej od pięciu goli

Aktualizacja: 23 maj 2023, 18:35
17 maj 2023, 18:35

Reprezentacja Polski do lat 17 doskonale rozpoczęła zmagania na tegorocznych mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu, który został rozegrany na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie, biało-czerwoni piłkarze rozbili Irlandczyków 5:1.

Polska U17 – Walia U17: Gdzie oglądać (23.05)? Transmisja z meczu mistrzostw Europy

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentacja Polski U17. Irlandczycy byli bez żadnych szans

Polscy młodzieżowcy awansowali na tegoroczne mistrzostwa Europy dzięki klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. W grupie piątej uplasowali się za plecami Portugalii, ale dzięki dobremu bilansowi meczów udało im się wywalczyć bilet na węgierski turniej.

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy do lat 17 przyszło biało-czerwonym piłkarzom rozegrać w środę. Na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie rywalami naszej drużyny byli młodzi Irlandczycy. Podopieczni Marcina Włodarskiego nie dali przeciwnikom jednak żadnych szans i rozbili ich 5:1.

Wynik meczu otworzyli jednak Irlandczycy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ikechukwu Orazi w 5. minucie spotkania. Biało-czerwoni odpowiedzieli im jednak błyskawicznie. Do siatki jeszcze trafili Mateusz Skoczylas oraz Dominik Szala. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:1.

Po zmianie stron Polacy prezentowali się jeszcze lepiej. Ponownie gola strzelił Mateusz Skoczylas, a następnie po jednym trafieniu zaliczyli Karol Borys oraz Szymon Kądziołka. Tym samym nasi piłkarze zgarnęli trzy punkty i mogą w spokoju czekać na mecz z gospodarzami turnieju. Mecz Węgry U17 – Polska U17 rozegrany zostanie 20 maja.