Strona główna Bez kategorii Mistrzostwa Świata U20: Znany skład reprezentacji Polski

Mistrzostwa Świata U20: Znany skład reprezentacji Polski

0

Już za dwa tygodnie w Bydgoszczy rozpoczną się 16. IAAF Mistrzostwa Świata U20. Dziś Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawiła skład reprezentacji Polski.

Rywalizacja na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka potrawa od 19 do 24 lipca. Polskę reprezentować będzie 51. lekkoatletów.

Kobiety

  1. Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) – bieg na 100 metrów; sztafeta 4 x 100 metrów
  2. Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) – bieg na 100 metrów; sztafeta 4 x 100 metrów
  3. Natalia Kaczmarek (ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski) – bieg na 400 metrów; sztafeta 4 x 400 metrów
  4. Adrianna Czapla (AZS AWF Katowice) – bieg na 800 metrów
  5. Oliwia Pakuła (KKS Victoria Stalowa Wola) – bieg na 800 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
  6. Agnieszka Filipkowska (LKB Rudnik) – bieg na 3000 metrów
  7. Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) – biega na 3000 metrów z przeszkodami
  8. Patrycja Kapała (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) – bieg na 3000 metrów z przeszkodami
  9. Zofia Kreja (KMKL Sztorm Kołobrzeg) – chód na 10000 metrów
  10. Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) – chód na 10000 metrów
  11. Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) – skok o tyczce
  12. Anna Niedbała (WKS Wawel Kraków) – pchnięcia kulą
  13. Maja Ślepowrońska (MKS Pułtusk) – pchnięcie kulą
  14. Kinga Łepkowska (LLKS Pomorze Stargard) – rzut młotem
  15. Klaudia Maruszewska (LKS Jantar Ustka) – rzut oszczepem
  16. Aleksandra Ostrowska (AZS AWFiS Gdańsk) – rzut oszczepem
  17. Weronika Grzelak (LKS Górnik Wałbrzych) – siedmiobój
  18. Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) – sztefeta 4 x 100 metrów
  19. Daria Kurz (KMKL Sztorm Kołobrzeg) – sztafeta 4 x 100 metrów
  20. Olga Pietrzak (KS Zawkrze Mława) – sztafeta 4 x 100 metrów
  21. Marcelina Winkowska (MKS Juvenia Puszczykowo) – sztafeta 4 x 100 metrów
  22. Karolina Łozowska (Podlasie Białystok) – sztefeta 4 x 400 metrów
  23. Katarzyna Martyna (WKS Wawel Kraków) – sztafeta 4 x 400 metrów
  24. Natalia Węglarz (MKS-SMS Victoria Racibórz) – sztafeta 4 x 400 metrów

Mężczyźni

  1. Eryk Hampel (LUKS Orkan Września) – bieg na 100 metrów; sztafeta 4 x 100 metrów
  2. Dominik Smosarski (PKS Gwardia Szczytno) – bieg na 200 metrów; sztafeta 4 x 100 metrów
  3. Dawid Kapała (ZLKL Zielona Góra) – bieg na 400 metrów; sztafeta 4 x 400 metrów
  4. Tymoteusz Zimny (MKS Baszta Szamotuły) – bieg na 400 metrów; sztafeta 4 x 400 metrów
  5. Mateusz Borkowski (LKB Rudnik) – bieg na 800 metrów
  6. Mateusz Kaczor (RLTL ZTE Radom) – bieg na 10000 metrów
  7. Bartosz Siudek (MKS MOS Wrocław) – bieg na 110 metrów przez płotki
  8. Dawid Żebrowski (MKS-SMS Victoria Racibórz) – bieg na 110 metrów przez płotki
  9. Arkadiusz Drozdowicz (PLKS Gwda Piła) – chód na 10000 metrów
  10. Kacper Kosecki (KL Lechia Gdańsk) – chód na 10000 metrów
  11. Maciej Grynienko (UKS Orlica Domaniów) – skok wzwyż
  12. Igor Kapala (CWKS Resovia Rzeszów) – skok wzwyż
  13. Jakub Andrzejczak (MKS Aleksandrów Łódzki) – skok w dal
  14. Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) – pchnięcie kulą; rzut dyskiem
  15. Szymon Mazur (MKS SMS Płomień Sosnowiec) – pchnięcie kulą
  16. Oskar Stachnik (ULKS Uczniak Szprotawa) – rzut dyskiem
  17. Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk) – rzut oszczepem
  18. Mateusz Zabłocki (AZS AWFiS Gdańsk) – rzut oszczepem
  19. Patryk Baran (MKS Sambor Tczew) – dziesięciobój
  20. Adam Balcerek (SL Olimpia Poznań) – sztafeta 4 x 100 metrów
  21. Jakub Gałandziej (MLKS Agros Żary) – sztafeta 4 x 100 metrów
  22. Damian Sztejkowski (LKS Polkowice) – sztafeta 4 x 100 metrów
  23. Adrian Wesela (UKS Orkan Środa Wielkopolska) – sztafeta 4 x 100 metrów
  24. Mirosław Cezary (KS Agros Zamość) – sztafeta 4 x 400 metrów
  25. Kamil Mroczek (AZS Łódź) -sztafeta 4 x 400 metrów
  26. Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź) – sztafeta 4 x 400 metrów
  27. Mateusz Wróbel (KS Słoneczko Busko-Zdrój) – sztafeta 4 x 400 metrów

Źródło: pzla.pl

 

 

Komentarze