Mityng w Berlinie: Triumf Piotra Małachowskiego! Drugie miejsce Liska!

27 sie 2017, 19:21

Piotr Małachowski zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem podczas mityngu IAAF World Challenge w Berlinie. Na podium mityngu w stolicy Niemiec stanął również Piotr Lisek, który zajął drugie miejsce rywalizacji tyczkarzy.

Piotr Małachowski rezultat dający zwycięstwo w dzisiejszych zawodach zanotował w czwartej serii. W tej próbie dwukrotny wicemistrz olimpijski uzyskał 67.18. Drugie miejsce zajął Belg Philip Milanov, a trzecie Litwin Andrius Gudzius. Na szóstej pozycji uplasowała się drugi z biało-czerwonych Robert Urbanek – 62.94.

Piotr Lisek, który zajął drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy, pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,81. Triumfowała mistrz świata z Londynu Sam Kendricks – 5,85. Na trzeciej pozycji zawody zakończył Renaud Lavillenie. Drugim Polakiem startującym w mityngu w Berlinie był Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z 2011 roku zajął czwartą lokatę z wynikiem 5,61.

Biegu na dystansie 1500 metrów nie ukończyła Angelika Cichocka. Polka zeszła z bieżni na początku ostatniego okrążenia. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Niemka Konstanze Klosterhalfen. Młodzieżowa mistrzyni Europy z Bydgoszczy ustanowiła nowy rekord życiowy – 3:58.92. Na drugiej pozycji linię mety przekroczyła reprezentantka Wielkiej Brytanii Eilish McColgan. Natomiast trzecia finiszowała reprezentantka Holandii Susan Krumins.

W konkursie pchnięcia kulą wystąpił Michał Haratyk. Aktualny mistrz Polski w swojej najlepszej próbie uzyskał 20.49 i zakończył rywalizację na piątej pozycji. Zwyciężył reprezentant gospodarzy David Storl – 21.11.