Strona główna Lekkoatletyka Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki: Bardzo dalekie pchnięcia Haratyka! Lisek ponownie zwycięski!

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki: Bardzo dalekie pchnięcia Haratyka! Lisek ponownie zwycięski!

0
Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 16-17.02.2019 r. FOT. Adam Kowalski

Kolejne i ostatnie konkurencje na Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku zakończone. W zakończonych przed chwilą pchnięciu kulą i skoku o tyczce bardzo dobrze spisali się nasi najlepsi zawodnicy- Michał Haratyk i Piotr Lisek. W skoku wzwyż najlepszy wynik sezonu zaliczył Sylwester Bednarek.

Pierwszą zakończoną konkurencją był skok wzwyż mężczyzn, w którym Sylwester Bednarek w trzeciej próbie poprawił rekord sezonu, który od dziś wynosi 2.20 metrów. Sylwester uplasował się dopiero na trzecim miejscu. Zwyciężył Rosjanin- Ilya Ivanyuk skacząc 2.27 metrów.

W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn mieliśmy przyjemność oglądać elektryzujący pojedynek Michała Haratyka z Darlanem Romanim. Brazylijczyk na mityngu Diamentowej Ligi w Eugene ustanowił fenomenalny rekord życiowy- 22.61 metrów. Dziś lepszy okazał się ponownie Brazylijczyk. Ustanowił on nowy rekord mityngu- poprzedni należał także do niego- 22.02 metrów. Michał Haratyk znów zaprezentował się świetnie. W najdalszej próbie pchnął na odległość 21.88 metrów. Warto dodać, że na mityngach jak ten w Białymstoku, zawodnicy pchają z koła przystosowanego do warunków halowych. Michał otwarcie mówi, że nie są to jego ulubione koła, tym bardziej cieszy dzisiejszy rezultat Haratyka. Pasjonująco zapowiada się zbliżająca się wielkimi krokami rywalizacja w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata w Doha.

W skoku o tyczce mężczyzn zaprezentował się świeżo upieczony rekordzista Polski- Piotr Lisek. Emocje związane z zawodami Diamentowej Ligi z Lozanny, plus podróż powrotna dały się we znaki. Piotr Lisek zwyciężył pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.61 metrów w pierwszej próbie. Tuż za jego plecami uplasował się Robert Sobera, który także pokonał poprzeczkę na wysokości 5.61 metrów, jednak uczynił to w drugiej próbie.

Komentarze