Mityng Gwiazd w Radomiu: Wiele wartościowych rezultatów naszych reprezentantów!

27 maj 2018, 18:04

W niedzielne popołudnie na stadionie MOSiR w Radomiu spotkało się wiele gwiazd lekkoatletyki. W 2. edycji Mityngu Gwiazd zaprezentowali się bohaterzy z Mistrzowskiej sztafety 4×400 metrów z Birmingham. Mocno obsadzony był także konkurs rzutu dyskiem gdzie spotkali się Mistrz Olimpijski z Pekinu Gerd Kanter z wicemistrzem z tych samych zawodów Piotrem Małachowskim.

W konkursie rzutu oszczepem mężczyzn bardzo dobrze zaprezentowali się Marcin Krukowski oraz Cyprian Mrzygłód. Pierwszy z nich wygrał dzisiejszy konkurs z wynikiem 83.34 metrów, co pokazuje, że jego forma wzrasta i z tygodnia na tydzień możemy się spodziewać coraz lepszych wyników. Cyprian natomiast wykonał to co nie udało się zrobić tydzień temu na Memoriale Szelesta, gdzie do minimum na Mistrzostwa Europy (80 metrów) zabrakło mu centymetra. Dzisiaj Cyprian posłał oszczep na odległość 80.70 metrów i jest drugim reprezentantem po Krukowskim, który uzyskał minimum na europejski czempionat.

Bardzo dobrze w biegu na 110 przez płotki kobiet spisała się Karolina Kołeczek, która wynikiem 12.90 sekund wygrała dzisiejszy bieg. Wynik ten byłby uznany jako rekord życiowy Karoliny, jednak w trakcie biegu wiał nieregulaminowy wiatr (+4,0 m/s).

W biegu na 200 metrów mężczyzn zwyciężył Karol Zalewski z czasem 20.81 sekund. Za jego plecami linie mety przekroczył Rafał Omelko z czasem 21.35 sekund.

W konkursie skoku wzwyż mężczyzn słabo zaprezentował się nasz najlepszy zawodnik w tej konkurencji. Sylwester Bednarek zaliczył jedynie 2.20 metry plasując się na drugim miejscu, tuż za plecami Maksima Nedasekau, który również uzyskał 2.20m, jednak zaliczył tą wysokość w pierwszej próbie, natomiast Sylwester dopiero za drugim podejściem.

Bieg na 100 metrów kobiet również przyniósł wiele emocji. Wygrała Ania Kiełbasińska z wynikiem 11.31 sekund, za nią na metę wpadły z tym samym czasem 11.51 sekundy Magda Stefanowicz i Martyna Kotwiła. Dla całej trójki byłyby to rekordy życiowe, jednak kolejny raz dzisiejszego dnia wiatr pokrzyżował plany. Pomiar +2,1 m/s jest zaledwie o 0,1 m/s nieregulaminowy. Forma naszych Pań pokazuje jednak, że w tym sezonie możemy oczekiwać równie wspaniałych rezultatów.

Trójka “Aniołków Matusińskiego” były najszybszymi Polkami w dzisiejszym biegu na 400 metrów. Zwycięska okazała się Justyna Święty-Ersetic z czasem 51.58 sekund. Na drugim miejscu linie mety przekroczyła Iga Baumgart-Witan z wynikiem 52.26 sekund. Na czwartym miejscu rywalizacje zakończyła Patrycja Wyciszkiewicz z czasem 52.44 sekund.

Natomiast na 400 metrów mężczyzn triumfował zwyciężył halowy mistrz Świata na tym dystansie- Czech Pavel Maslak z czasem 46.60 sekund. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Patrik Sorm z czasem 46.84 sekund. Na ostatnim miejscu podium uplasował się bohater z Birmingham- Jakub Krzewina z wynikiem 46.91 sekund.

Ostatnią zakończoną konkurencją na dzisiejszym Mityngu Gwiazd był rzut dyskiem mężczyzn. Zwycięzcą z najlepszym wynikiem w tym sezonie został Robert Urbanek z rezultatem 65.15 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Małachowski, który wczoraj rozpoczął sezon w niemieckim Halle. Dzisiaj uzyskał 62.01 metrów. Na 4. miejscu konkurs zakończył Mistrz Olimpijski z Pekinu- Gerd Kanter.