Strona główna Lekkoatletyka Mityng w Székesfehérvár: Niesamowity konkurs młociarzy!

Mityng w Székesfehérvár: Niesamowity konkurs młociarzy!

0

Ależ rozkręcili się na dobre nasi młociarze! W dzisiejszym mityngu na Węgrzech zwyciężył Wojciech Nowicki z nowym rekordem życiowym i najlepszym rezultatem na listach światowych- 81.85 metrów. Na drugim miejscu dzisiaj uplasował się Paweł Fajdek z najlepszym wynikiem sezonu- 81.14 metrów. 

Nieprawdopodobny poziom prezentuje w tym sezonie Wojciech Nowicki. Już na memoriale Kusocińskiego w Chorzowie pokazał, że w tym roku stać go będzie na rzeczy wielkie- dziś tylko to potwierdził. Świetna dyspozycja dnia poskutkowała dwoma genialnymi rzutami. W trzeciej kolejce Wojtek uzyskał 81.81 metrów, natomiast w ostatnim rzucie uzyskał finalne 81.85 metrów.

Drugie miejsce zajął Paweł Fajdek, który ciągle szuka optymalnej formy w tym sezonie. Dziś dwa razy przekroczył granicę 80 metrów, w ostatniej próbie posyłając młot na odległość 81.14 metrów.

Warto zaznaczyć, że jest to najlepszy wynik, który nie dał zwycięstwa na przestrzeni ostatnich 4 lat. Wtedy to Paweł Fajdek przegrał złoto Mistrzostw Europy w Zurychu na rzecz Kristiana Parsa, który rzucił 82.69 metrów. Natomiast Paweł zdobył srebro uzyskując wynik 82.05 metrów.

Zawody były rozgrywane w ramach IAAF Hammer Throw Challenge, dzisiaj ich liderem został Wojtek Nowicki, który prawdopodobnie nie odda już zwycięstwa w tej prestiżowej serii (jest to równoważnik Diamentowej Ligii dla rzutu młotem).

Komentarze