Mladenović zawieszony na 3 miesiące. Znamy kary dla piłkarzy za zdarzenia w finale Pucharu Polski

5 maj 2023, 16:31

Filip Mladenović oraz Yuri Oliveria Ribeiro nie unikną kary za swoje skandaliczne zachowanie w finale Pucharu Polski. Szczególnie wysoką karę od Komisji Dyscyplinarnej PZPN otrzymał skrzydłowy Legii Warszawa, który trzykrotnie uderzył pięścią piłkarzy Rakowa Częstochowa. Serb otrzymał trzymiesięczne zawieszenie oraz karę pieniężną.

PZPN ukarał Mladenovicia i Ribeiro. Ivi Lopez czeka w kolejce

Wydarzenia z wtorkowego finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa na długo pozostaną w naszej pamięci. Niestety nie z powodu widowiska sportowego, a napięć pomiędzy piłkarzami i trenerami obu zespołów. Dziś Komisja Dyscyplinarna PZPN poinformowała o karach, jakie dotkną Filipa Mladenovicia oraz Yuriego Oliveirę Ribeiro z Legii Warszawa.

5 maja 2023 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, podczas którego podjęto decyzje o uznaniu odpowiedzialności dyscyplinarnej i nałożeniu kar związanych z wydarzeniami podczas meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski Legia Warszawa – Raków Częstochowa, rozegranego 2 maja 2023 roku na PGE Narodowym – wstęp oświadczenia

Filip Mladenović – szczegóły kary od PZPN

  • – kara zasadnicza: dyskwalifikacja w rozgrywkach ligowych i pucharowych w wymiarze 3 miesięcy;
  • – kara dodatkowa: karą pieniężna w wymiarze 120 000 zł.

Yuri Oliveira Ribeiro – szczegóły kary od PZPN

  • – za faul taktyczny: kara dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski;
  • – za zachowanie zawodnika po meczu (odepchnięcie przeciwnika – naruszenie nietykalności cielesnej): kara dyskwalifikacji w wymiarze 3 meczów w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

W czwartek ukarany został również Jean Carlos Silva z Rakowa Częstochowa, który otrzymał dyskwalifikację na 3 kolejne mecze w Pucharze Polski. Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmie się także zachowaniem Iviego Lopeza z Rakowa.

Kara dla Mladenovicia jest poważna, choć wielu kibiców oczekiwało dłuższej dyskwalifikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że Mladenović został zdyskwalifikowany na 3 miesiące we wszystkich rozgrywkach – ominie go koniec bieżącego sezonu oraz początek następnego. Karę musi zaakceptować jeszcze FIFA, ale tutaj nie powinno być żadnych wątpliwości co do zasadności takiej decyzji.

Jak poinformowało “Weszło”, Serb przyszedł na spotkanie z Komisją Dyscyplinarną z własną propozycją kary, ale w ogóle nie wzięto jej pod uwagę.

Wszyscy zawodnicy, którzy zostali ukarani mogą odwołać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w ciągu 7 dni od otrzymania pisemnej decyzji i uzasadnienia. Niemniej kara dla Mladenovicia ma status natychmiastowej wykonalności, więc sezon dla tego piłkarza już się zakończył.

Filip Mladenović przeprosił. “Niegodne reprezentowanie barw Legii Warszawa”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA