Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Brązowy medal Oskara Stachnika na zakończenie mistrzostw!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Brązowy medal Oskara Stachnika na zakończenie mistrzostw!

0
photo: zimbio.com

Ostatnią zakończoną konkurencją na mistrzostwach Europy do lat 23 był rzut dyskiem mężczyzn, w którym wystąpił Oskar Stachnik. Zakończył on starty naszych reprezentantów wzorowo, zajmując 3. miejsce i zdobywając brązowy medal!

Oskar już w pierwszej kolejce zaliczył dobrą próbę, wyrzucając dysk na odległość 56.69 metrów wskoczył na trzecie miejsce w konkursie. Przerzucił go Białorusin, jednak Oskar szybko odpowiedział rzutem na 57.91 metrów. Pozostał jednak na czwartej pozycji. Jednak już w trzeciej kolejce Oskar ponownie się poprawił i uzyskał 58.71 metrów wskakując na trzecie miejsce. Następnie zaliczył dwa rzuty ponad 56 metrów i czekał na ostatni rzut Białorusina. Kiedy ten się nie poprawił, a Oskar był pewny medalu poczuł luz i posłał dysk na odległość 60.01 metrów! Piękny konkurs w wykonania zawodnika KS AZS-AWF Wrocław!

Oskar Stachnik do swojego bogatego już CV (vice mistrz Świata do lat 20 z 2016 roku, oraz mistrz Europy do lat 20 z 2017 roku) dorzuca kolejny medal z imprezy mistrzowskiej- jako, że w kolekcji brakowało mu brązowego medalu możemy być pewni, że jest bardzo zadowolony!

Występ Oskara spina klamrę na rewelacyjnych startach Polaków w Gavle. Jest to nasz 12. medal i trzeci brązowy. Poprawiamy tym samym nasz dorobek sprzed dwóch lat, kiedy w Bydgoszczy zdobyliśmy 10. medali w tym 3. złote.

Komentarze