Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Brązowy medal sztafety 4×100 m kobiet!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Brązowy medal sztafety 4×100 m kobiet!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Liczyliśmy wszyscy po cichu na medal właśnie tej sztafety! Sztafeta pobiegła w składzie- Klaudia Siciarz, Marlena Gola, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda! Polki przekroczyły linię mety z czasem 44.08 sekund.

Już w eliminacjach Polki zaprezentowały się w bardzo dobrym stylu, pewnie uzyskując kwalifikację do finału. W finale choć nie były faworytkami do medalu, udowodniły, że wola walki jest warta więcej niż wszystko inne. Zmobilizowane ruszyły na bieżnie i mimo, że po pierwszych dwóch zmianach wydawało się, że medalu nie będzie, to wszystko było dopiero przed nami.

Na trzeciej zmianie Martyna Kotwiła płynnie przekazała pałeczkę Ewie Swobodzie i nasza mistrzyni z biegu na 100 metrów ruszyła w pogoń za rywalkami. Wszystko ułożyło się wręcz idealnie, Ewa bardzo szybko rozwinęła prędkość maksymalną i wpadła na metę na trzecim miejscu!

Dla reprezentacji Polski to drugi brązowy medal (niemal w tym samym momencie konkurs zakończył Norbert Kobielski kończąc go na trzeciej lokacie). Łącznie nasza kadra zdobyła już 10 medali! Przed nami już tylko zakończenie konkursu dyskoboli oraz sztafety 4×400 metrów kobiet i mężczyzn.

Komentarze