Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Kaczmarek znów to zrobiła! Złoty medal sztafety...

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Kaczmarek znów to zrobiła! Złoty medal sztafety 4×400 m!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

To już ostatnia konkurencja kobiet na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, ale za to jaka szczęśliwa dla nas! Nasza sztafeta w składzie- Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska i Natalia Kaczmarek- rozprawiła się w iście mistrzowski sposób z rywalkami i zdobyła złoty medal!

Cóż to był za bieg, co to były za emocje?! Polska kobieca sztafeta 4×400 metrów, po nieprawdopodobnej walce ze sztafetą Wielkiej Brytanii zwyciężyła w tym wyścigu! Od początku Polki prezentowały dobrą dyspozycję. Na pierwszej zmianie Karolina Łozowska dobiegła jako liderka, aby przekazać pałeczkę Natalii Wosztyl. Ta dobiegła do strefy zmian również na pierwszym miejscu, jednak Natalię Widawską szybko wyprzedziła Brytyjka i spadliśmy na drugie miejsce. Na trasie Natalia jednak świetnie taktycznie odpierała ataki reprezentantki Ukrainy i Francji i przekazała pałeczkę na ostatnią zmianę jako druga… Na ostatnie okrążenie ruszyła mistrzyni Europy w biegu indywidualnym na 400 metrów- Natalia Kaczmarek. Warto dodać, że strata do Brytyjek szybko urosła do ok. 10-15 metrów. Na 200 metrów do mety mogłoby się wydawać, że przypadnie nam srebrny medal… wtedy jednak Natalia Kaczmarek zrobiła identyczny manewr jak w biegu indywidualnym, wyprzedzając Brytyjkę na ostatnich dwudziestu metrach! Polska kończy bieg ze złotym medalem! Natalia Kaczmarek staje się podwójną mistrzynią Europy i należą jej się iście profesorskie tytuły za rozgrywanie biegów!

Dla Polski jest to już 6. złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Gavle. Choć na oficjalne podsumowanie mistrzostw przyjdzie jeszcze czas, o tyle wiemy już, że na pewno skończymy zawody na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej! Nasze dziewczyny zasługują na wielkie brawa, Aniołki Matusińskiego z kadry seniorskiej mogą się już zacząć obawiać młodszej konkurencji, a my jako kibice możemy być spokojni o przyszłość lekkiej atletyki w Polsce!

Komentarze