Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Mateusz Borkowski sięga po złoty medal!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Mateusz Borkowski sięga po złoty medal!

0
foto: KowalskyPhotos

To już końcowe chwile na tegorocznym młodzieżowym europejskim czempionacie. Reprezentanci Polski idą jak burza do samego końca! W zakończonym przed chwilą biegu na 800 metrów mężczyzn zwyciężył Mateusz Borkowski! 

Mateusz był od samego początku głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Europy i nie zawiódł. Od startu do mety w pełni kontrolował przebieg rywalizacji, kontrolował swoich konkurentów i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa na ostatniej prostej!

Mateusz linię mety przekroczył z czasem 1:48.75 minut. Mateusz staje się tym samym trzecim Polakiem w historii mistrzostw Europy do lat 23, który sięgnął po tytuł mistrza! Przed nim dokonali tego Marcin Lewandowski, oraz Adam Kszczot (dwukrotnie). Możemy więc przypuszczać, że przed Mateuszem naprawdę świetna kariera.

Dla Polski jest to już piąty złoty medal na tych mistrzostwach! Na ten moment jesteśmy na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Przed nami tylko Francja (ta sama ilość złotych medali, jednak gorszy bilans srebrnych i brązowych).

Komentarze