Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Norbert Kobielski z brązowym medalem!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Norbert Kobielski z brązowym medalem!

0
Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 16-17.02.2019 r. FOT. Adam Kowalski

Za nami kolejna zakończona indywidualna konkurencja i kolejny medal dla Polski! Bardzo dobry występ w skoku wzwyż mężczyzn zaliczył Norbert Kobielski zajmując ostatecznie trzecie miejsce! 

Norbert pewnie zaczął dzisiejsze zmagania. Na początek opuścił dwie wysokości (2.01 i 2.06 metrów). Rozpoczął od wysokości 2.11 metrów i pokonał ją w pierwszej próbie. Tak samo zakończyła się próba na wysokości 2.16 metrów. Pierwsze problemy Norberta zaczęły się na wysokości 2.20 m, jednak po skorygowaniu błędu z pierwszej próby, pokonał poprzeczkę w drugiej próbie. Taki sam przebieg miały próby na wysokości 2.23 metrów i już po nich było wiadomo, że Norbert ma pewny medal! W konkursie pozostało bowiem trzech zawodników!

Następnie nasz zawodnik zaliczył dwie nieudane próby na wysokości 2.25 metrów, a trzecią przeniósł na 2.27 m (złożył się na to fakt, że Brytyjczyk Gale zaliczył tą wysokość w pierwszej próbie). Przeniesiona na wyższą wysokość próba zakończyła się jednak niepowodzeniem i Norbert zakończył konkurs z brązowym medalem mistrzostw Europy do lat 23!

Dla reprezentacji Polski jest to pierwszy brązowy medal na tych mistrzostwach.

Komentarze