Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Olga Niedziałek napisała historię w chodzie na 20 km!

14 lip 2019, 15:39

Ostatni dzień mistrzostw Europy do lat 23 przynosi nam kolejną miłą niespodziankę! W sesji porannej odbyły się jedynie dwa finały- w chodzie sportowym na 20 km kobiet i mężczyzn. Wśród Pań vice mistrzynią Europy została Olga Niedziałek!

Rewelacyjnie spisała się w chodzie na 20 km kobiet Olga Niedziałek! Zawodniczka WLKS Nowe Iganie kapitalnie rozłożyła siły na trasie i udowodniła, że mimo nie bycia faworytką można dokonywać rzeczy wielkich i sięgać po najwyższe laury! Olga przyleciała do Szwecji z 6. wynikiem na europejskich tabelach, ale doskonale wykorzystała nieobecność kilku wyżej notowanych zawodniczek.

Olga ukończyła trasę w czasie 1:35:54 h. Do rekordu życiowego zabrakło 54 sekund, jednak na imprezie docelowej liczy się osiągnięte miejsce! Dla Olgi jest to największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Olga jest pierwszą Polką w historii, która zdobyła medal w chodzie na mistrzostwach Europy do lat 23. Jest to także siódmy medal dla Polski na tegorocznych mistrzostwach, który umacnia nas na pozycji lidera tabeli medalowej (4 złote medale i 3 srebrne)!