Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Srebrny medal i życiówka Klaudii Siciarz!

12 lip 2019, 18:45

Kolejny finał za nami i kolejny medal trafia na konto Polski! Klaudia Siciarz zdobyła vice mistrzostwo Europy do lat 23 w biegu na 100 metrów przez płotki! W tym samym finale 7. miejsce zajęła Klaudia Wojtunik!

Klaudia Siciarz przyleciała do Gavle z drugim wynikiem na listach europejskich- wyprzedzała ją tylko Białorusinka Elvira Herman. Biegi eliminacyjne i półfinałowe obyły się bez niespodzianek i zarówno Klaudia Siciarz, jak i Wojtunik awansowały do finału. W nim uwaga skupiona była na tory numer 4. i 5. gdzie były rozstawione Siciarz i Herman.

Od startu nieprawdopodobnie ruszyła Herman i z każdym kolejnym płotkiem trzymała świetny rytm biegowy. Klaudia Siciarz spóźniła nieco wyjście z bloków i musiała nadrabiać na dystansie. Po złapaniu odpowiedniego rytmu próbowała odpowiedzieć Białorusince, jednak trochę zabrakło.

Mistrzostwo Europy do lat 23 trafiło do Elviry Herman, jednak srebrny medal Klaudii Siciarz także bardzo cieszy! Klaudia pobiegła w finale 12.82 sekund, co jest jej nowym rekordem życiowym, a także wypełnieniem minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Na 7. miejscu rywalizację zakończyła Klaudia Wojtunik, z czasem 13.49 sekund.

Dla Polski jest to drugi medal na tych Mistrzostwach. Pierwszy godzinę temu zdobyła Ewa Swoboda (złoto).