Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Świetny bieg i srebrny medal Michała Sierockiego!

12 lip 2019, 18:59

Dopiero co zakończył się bieg kobiet na 100 metrów przez płotki, w którym Klaudia Siciarz zdobyła srebrny medal, a tu Polska ma kolejny powód do dumy! Michał Sierocki w biegu na 110 metrów przez płotki zdobywa srebrny medal poprawiając własny rekord życiowy!

Zawodnik AZS UMCS Lublin w tym sezonie spisywał się rewelacyjnie i mówiono, że w Gavle może powalczyć o medal. Studzono jednak niepotrzebny huraoptymizm i czekano na start. W dzisiejszym finale Michał Sierocki udowodnił, że w tym sezonie jest świetny, prezentując genialną formę zdobył srebrny medal europejskiego czempionatu!

Choć od startu wydawało się, że lekko został w blokach udowodnił, że na każdym kolejnym płotku potrafi łapać rytm biegowy. W połowie drogi zbliżył się do czołówki, a na ostatnich dwóch płotkach zaatakował jak szalony, a opłaciło się to w wiadomy sposób! Na dekoracji medalowej na jego szyi zawiśnie srebro!

Michał Sierocki został vice mistrzem Europy do lat 23 z wynikiem 13.63 sekund. Na 6. miejscu finał ukończył Dawid Żebrowski, pokonując dystans z czasem 13.90 sekund.