Strona główna Lekkoatletyka Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Złoty Konrad Bukowiecki!

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle: Złoty Konrad Bukowiecki!

0
FOTO:.iaaf.org

W zakończonym przed chwilą konkursie pchnięcia kulą mężczyzn -w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy- złoty medal zdobył obrońca tytułu- Konrad Bukowiecki! Dla Konrada jest to drugie złoto imprezy międzynarodowej w tym tygodniu!

W eliminacjach Bukowiecki wszedł do koła w dresach i można by było powiedzieć, że od niechcenia pchnął ponad 20 metrów, grubo przekraczając minimum kwalifikujące do finału.

W finale zaczęło się już nieco gorzej. W pierwszej kolejce Bukowiecki w dość nieudanej próbie zaliczył 19.16 metrów. Drugą próbę w okolicach 20 metrów miał spaloną. Konkurs wrócił do normy w trzeciej serii, kiedy to Konrad posłał kulę na odległość 20.79 metrów. Po tym pchnięciu można było już przypuszczać, że konkurs jest rozstrzygnięty. Tak właśnie by było, ale Bukowiecki postanowił nie czekać w niecierpliwości do końca konkursu! Już w czwartej próbie zbliżył się do własnego rekordu Mistrzostw Europy (21.59 metrów) pchając kulę na odległość 21.51 metrów! To był nokaut! Bukowiecki ewidentnie poczuł luz na ostatnie próby, w piątej kolejce pchnął 21.38 metrów. W ostatniej kolejce- już podwójny Mistrz Europy do lat 23- miał próbę niemierzoną.

Dla Konrada jest to drugi złoty medal na przestrzeni ostatnich pięciu dni. Dzisiejszy krążek spakuje do walizki w drodze powrotnej do domu obok złotego medalu z XXX Uniwersjady w Neapolu.

Dla Konrada to druga obrona złotego medalu imprezy mistrzowskiej w historii. Miał bowiem okazje dwukrotnie zdobyć złoty medal Mistrzostw Świata do lat 20.

Na 11. miejscu zawody zakończył Szymon Mazur, pchając 18.16 metrów.

Komentarze