Monaco Aarona Cela nie zagra o tytuł mistrza Francji

30 maj 2016, 09:28

Koszykarska ekipa AS Monaco w składzie z Aaronem Celem oficjalnie zakończyła już bieżący sezon. Zawodnicy Roca Team ulegli drużynie Asvel Lyon 58:65 w meczu nr 3 oraz 59:80 w czwartym meczu serii półfinałowej, co przełożyło się na 3-1 w rywalizacji dla przeciwników. W wielkim finale Lyon zagra o mistrzostwo Francji ze Strasbourgiem.

Aaron Cel w trzecim meczu serii, rozgrywanym na parkiecie Lyonu zaprezentował się bardzo słabo. Zagrał w sumie 20 minut, ale zdobył w tym czasie tylko 1 punkt, miał 3 zbiórki oraz 3 asysty. Reprezentant Polski trochę lepiej wypadł w drugim z powyższych spotkań, kiedy to przebywał na parkiecie przez 14 minut, zdobył 6 punktów i zaliczył 3 zbiórki. Zawodnicy Lyonu gromiąc zespół Cela w decydującym meczu 80:59 nie pozostawili złudzeń, co do tego kto był lepszy w tej batalii. Goście mogli tylko pomarzyć o wygranej w tym starciu, zważywszy na fakt, że tylko jeden z graczy Monaco, czyli Amary Sy przekroczył liczbę 10 punktów, zdobywając w sumie 11 “oczek”.

Wynik półfinałowej rywalizacji można uznać za niespodziankę, gdyż to Monaco było najlepszą drużyną Francji po sezonie zasadniczym z bilansem 27-7. Natomiast Lyon, klub zarządzany przez gwiazdora NBA Tony’ego Parkera, uplasował się dopiero na 5. pozycji w tabeli z dorobkiem 21-13. Mimo wszystko sezon 2015/2016 koszykarze dowodzeni przez Zvezdana Mitrovica mogą uznać za udany. Poza dotarciem do 1/2 finału rozgrywek, Monaco zdobyło też Puchar Francji.