Motor Lublin zmierzy się z Fogo Unią Leszno o fotel lidera! Apator powalczy w Grudziądzu. Gdzie oglądać?

Dzisiaj wieczorem startuje 5. runda sezonu zasadniczego żużlowej PGE Ekstraligi. W absolutnym hicie tej serii spotkań Motor Lublin zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Ciekawie zapowiada się też mecz w Grudziądzu, gdzie miejscowy GKM podejmie drużynę Apatora Toruń. Komu dopisze szczęście? Kto okaże się lepszy?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Motor Lublin z Unią Leszno o prym w PGE Ekstralidze

Kto by się spodziewał przed sezonem, że w piątej kolejce PGE Ekstraligi o fotel lidera bój toczyć będą drużyny Motoru Lublin i Fogo Unii Leszno? Chyba wyłącznie najbardziej niepoprawni żużlowi optymiści lub szaleńcy. Tak czy inaczej, gospodarze nie zamierzają oddać pierwszej pozycji w tabeli za żadne skarby, choć będą mieli utrudnione zadanie.

Brak Dominika Kubery wciąż odczuwającego skutki wypadku to poważne osłabienie. Jednak Motor potrafił wychodzić nie z takich opresji. Z drugiej strony leszczynianie pragną zapewne przerwać posuchę przy Alejach Zygmuntowskich. Ostatni triumf w Lublinie goście odnieśli w 2019 roku i dzisiaj otrzymują doskonałą okazję, żeby odczarować lubliński obiekt.

Apator jedzie po pełną pulę do Grudziądza

Obie drużyny poniosły porażki w dwóch ostatnich starciach. Obie szukają właściwego dla siebie rytmu i mają coś do udowodnienia. GKM nadal wierzy w moc grudziądzkiego toru i przełamanie Przemysława Pawlickiego, który mizernie zaprezentował się w potyczce ze Stalą Gorzów. To najlepsza szansa na zrehabilitowanie się za ten słabiutki występ.

Torunianie liczą na powracającego do składu najlepszego młodzieżowca zespołu, Krzysztofa Lewandowskiego. Oprócz tego, trener Robert Sawina oczekuje stabilizacji formy kwartetu Holder-Lambert-Przedpełski-Dudek. Zresztą, szkoleniowiec Apatora podkreśla, że brakuje mu piątego seniora, który mógłby odciążyć wspomnianą czwórkę w punktowaniu.

Rozkład jazdy 5. rundy zasadniczej PGE Ekstraligi:

Betard Sparta Wrocław – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski (06.05, 18:00)

Motor Lublin – Fogo Unia Leszno (06.05, 20:30)

Moje Bermudy Stal Gorzów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa (08.05, 16:30)

ZOOLeszcz GKM Grudziądz – For Nature Solutions Apator Toruń (08.05, 19:15)

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Transmisje meczów PGE Ekstraligi można oglądać za pośrednictwem telewizji Eleven Sports 1 oraz Canal+ Sport 5. Spotkania najlepszej ligi żużlowej świata będą również dostępne na platformach Player.pl i Canal+ Online.

Motor Lublin przejął toruńską Motoarenę! Betard Sparta w kryzysie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze