Strona główna Lekkoatletyka MP w lekkoatletyce: Zalewski i Kiełbasińska najlepsi na 200 metrów!

MP w lekkoatletyce: Zalewski i Kiełbasińska najlepsi na 200 metrów!

0

Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) oraz Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 200 metrów. W Bydgoszczy obojgu udało się potwierdzić minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie! 

Zalewski świetnie rozegrał swój finałowy bieg i wydawało się, że rezultat na mecie będzie lepszy od minimum olimpijskiego, ale 1. miejsce z czasem 20,61 sekundy można uznać za duży sukces, gdyż jest to kolejny raz potwierdzenie minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Doskonale wiemy, że 22-letni sprinter pojedzie tam walczyć o finał, a także o minimum na Igrzyska Olimpijskie, gdyż jego granice sięgają bardzo wysoko. 2. miejsce dla Artura Zaczka, a 3. Jakub Adamski.

O wielkim pechu może mówić Anna Kiełbasińska, gdyż zabrakło jej tylko 0,07 sekundy, aby uzyskać minimum olimpijskie. 26-letnia sprinterka może jednak cieszyć się z kolejnego tytułu mistrzyni Polski oraz z minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie, na których podobnie jak Zalewski powalczy o minimum na Rio, a także o europejski finał. 2. Marika Popowicz, 3. Agata Forkasiewicz.

Mistrzami Polski na 800 metrów bez zaskoczenia zostali Marcin Lewandowski oraz Angelika Cichowska. Oba biegi były bardzo spokojne i zdecydowanie nie liczył się tutaj wynik, a miejsce.

Komentarze