Strona główna Pilka reczna Katar 2015 MŚ 2015: Polacy wylosowali grupę śmierci!

MŚ 2015: Polacy wylosowali grupę śmierci!

0

Nie miała szczęścia drużyna Michaela Bieglera w dzisiejszym losowaniu grup do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze!

“Biało-czerwoni” znaleźli się w najgorszej z możliwych grup. Naszymi przeciwnikami będą Duńczycy, Rosjanie, Niemcy, Argentyńczycy i reprezentanci Bahrajnu!

MŚ w Katarze odbywać się będą w dniach 15 stycznia – 1 lutego 2015 roku z udziałem 24 reprezentacji, a grupowa rywalizacja będzie przebiegać w czterech grupach po sześć drużyn. Do fazy pucharowej awansują po cztery najlepsze z każdej z nich, a mecze 1/8 finału odbywać się będą według klucza (1A – 4B, 2C – 3D itd.).

To oznacza, że w przypadku awansu biało-czerwonych do fazy pucharowej o ćwierćfinał Polacy rywalizować będą z zespołami z grupy C gdzie są Francja, Szwecja, Algieria,Czechy, Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przegrywający definitywnie żegna się z turniejem, a zwycięzcy awansują do ćwierćfinału. Dwa najsłabsze zespoły z każdej grupy toczyć będą bój z kolei bój o Puchar Prezydenta IHF (miejsca od 16-24).

Grupa A
Hiszpania
Słowenia
Katar
Białoruś
Brazylia
Chile

Grupa B
Chorwacja
Bośnia i Hercegowina
Macedonia
Austria
Tunezja
Iran

Grupa C
Francja
Szwecja
Algieria
Czechy
Egipt
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Grupa D
Dania
POLSKA
Rosja
Argentyna
Bahrajn
Niemcy

Autor: Damian Wilary