MŚ Budapeszt. Kryscina Cimanouska w półfinale na 200 m, pozostali Polacy odpadli

23 sie 2023, 13:52

Kryscina Cimanouska jest jedyną reprezentantką Polski, która udanie przebrnęła przez eliminacje biegu na 200 metrów podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce w Budapeszcie. W czwartkowych półfinałach nie zobaczymy za to Martyny Kotwiły i Alberta Komańskiego, którzy nie wywalczyli kwalifikacji.

Cimanouska jedyna z półfinale

Kryscina Cimanouska startowała w szóstym biegu i zajęła w nim piąte miejsce, przekraczając linię mety z czasem 22,88 s. Choć z bezpośredniego awansu mogły się cieszyć trzy pierwsze zawodniczki, Białorusinka, która od ubiegłego roku reprezentuje Polskę awansowała do półfinałów z czasem.

Takiego samego szczęście nie miała druga z naszych reprezentantek, Martyna Kotwiła. 24-latka zajęła szóste miejsce w piątym biegu eliminacyjnym z rezultatem 23,34 s. Był to niewystarczający wynik – do pierwszego miejsca, które awansowało do półfinału, zabrakło jej 0,32 s.

W rywalizacji mężczyzn wystartował tylko jeden Polak. W siódmym biegu był to Albert Komański, który ukończył zmagania na siódmej pozycji i brakiem awansu do finału. Niżej od niego był jedynie Francuz Ryan Zeze, który został zdyskwalifikowany.