MŚ Budapeszt. Udany występ Wegnera, zajął 9. miejsce w rzucie oszczepem

27 sie 2023, 22:00

Jedyny reprezentant Polski w rzucie oszczepem w finałowej rywalizacji na MŚ w Budapeszcie, Dawid Wegner ukończył zmagania na dziewiątej pozycji. 23-latek był o krok od awansu do czołowej ósemki i walki o medale, ale przegrał tę pozycję po ostatniej serii.

Wegner 9. zawodnikiem świata

Po trzech pierwszych rzutach Dawid Wegner czekał na próby innych zawodników z rezultatem 80,75 m. Zaraz po swoim rzucie Polak znajdował się w czołowej ósemce, ale ostatecznie został wyprzedzony przez Litwina Edisa Matuseviciusa. Nasz reprezentant zakończył tym samym zawody na dziewiątym miejscu.

Pomimo braku awansu do walki o medale, dla 23-latka były to świetne zawody. Już sam awans do finałowej rywalizacji można było traktować jako sporą niespodziankę. Teraz celem Wegnera będzie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Mistrzem świata w rzucie oszczepem został Neeraj Chopra z Indii, który rzucił 88,17 m. Ze srebra cieszył się Pakistańczyk Arshad Nadeem (87,82 m), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Czech Jakub Vadlejch z wynikiem 86,67 m.