MŚ Budapeszt. Wszystkie Polki odpadły w eliminacjach na 800 metrów

23 sie 2023, 11:40

Trzy polskie biegaczki na 800 metrów – Angelika Sarna, Margarita Koczanowa i Anna Wielgosz nie przebrnęły przez eliminacje na tym dystansie podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce w Budapeszcie. Polki zajęły dość odległe miejsca w swoich biegach.

Polki odpadają w eliminacjach

Najlepszy wynik spośród reprezentantek Polski w eliminacjach na 800 metrów uzyskała Angelika Sarna. 25-latka zajęła szóste miejsce w pierwszym biegu (z godz. 10:05), dobiegając do mety z czasem 2:01.78. Dało jej to szóste miejsce, ale nie zapewniło awansu do półfinału.

Druga z Polek, Margarita Koczanowa wystartowała w trzecim eliminacyjnym biegu, który rozpoczął się o godzinie 10:13. Białorusinka, która reprezentuje Polskę od listopada 2021 roku nie zdołała jednak wywalczyć awansu – zajęła 8. miejsce z czasem 2:03.23.

Trzecia z Polek, Anna Wielgosz wystartowała w ostatnim, ósmym eliminacyjnym biegu, który wystartował o godzinie 10:53. Reprezentantka naszego kraju również z pewnością nie będzie zadowolona ze swojego występu – uzyskała czas 2:03.61 i zajęła ósme miejsce.