MŚ Doha: Awans do półfinału Linkiewicz! Zalewski zakończył zawody na eliminacjach

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:35
1 paź 2019, 19:15

Piąty dzień zmagań katarskiego czempionatu rozpoczął się dla kadry Polski bardzo mocnym akcentem. Paweł Fajdek zajął pierwsze miejsce w eliminacjach grupy B, a Wojciech Nowicki zwyciężył w grupie A. Obaj panowie są faworytami do pierwszych dwóch miejsc jutrzejszego finału. W trakcie trwania konkursu grupy B odbyły się eliminacyjne biegi na 400 metrów przez płotki kobiet, gdzie wystartowała Joanna Linkiewicz, awansując do półfinału! W biegu eliminacyjnym na 3000 metrów z przeszkodami odpadł Krystian Zalewski.

Najpierw na bieżnie wybiegły zawodniczki w biegu przez płotki. Joanna Linkiewicz miała okazję biec w trzeciej serii. Zawodniczka AZS-AWF Wrocław spisała się świetnie i bez większych problemów uzyskała awans do drugiej fazy rozgrywek. Linkiewicz zajęła trzecie miejsce w swojej serii, uzyskując czas 55.97 sekund. Zwyciężczynią całych eliminacji została Sydney McLaughlin biegnąc 54.45 sekund.

Półfinały biegu na 400 metrów przez płotki kobiet zostaną rozegrane jutro (02.10) o godzinie 20:05 czasu polskiego.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami bez powodzenia wystartował Krystian Zalewski. Zawodnik, który od lat dominuje w naszym kraju na dłuższych dystansach rozgrywanych na stadionie dziś ewidentnie nie miał swojego dnia. Krystian wystartował w drugiej serii eliminacyjnej, w której uplasował się niestety na ostatniej – 15. pozycji. Czas, z którym minął linię mety także pozostawia wiele do życzenia – 8:51.79 minut. Był to czterdziesty trzeci czas dzisiejszego dnia.