Strona główna Lekkoatletyka MŚ Doha: Lewandowski zwycięża w półfinale!

MŚ Doha: Lewandowski zwycięża w półfinale!

0
Foto: www.zimbio.com

Witamy w ósmym dniu Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce rozgrywanych w katarskiej Dosze. Dzisiejszy dzień miał od początku oscylować w małą ilość startów reprezentantów Polski. Już na samym początku sesji wieczornej mogliśmy oglądać Marcina Lewandowskiego w półfinale biegu na 1500 metrów.

Marcin dnia wczorajszego zaliczył pewny i kontrolowany bieg, który dał mu awans do dzisiejszego półfinału. Wszyscy wiedzieliśmy, że o awans do finału będzie trudno, lecz kto jak kto, ale Marcin Lewandowski zawsze zostawia całe serce na bieżni, więc mogliśmy liczyć na maksymalną dawkę emocji!

Lewandowski został przypisany do drugiej serii, która z perspektywy awansu do finału daje pewien komfort psychologiczny że względu na wiedzę o tempie poprzedniego biegu.

Marcin rozpoczął w swoim stylu plasując się na końcu stawki i kontrolując poczynania innych zawodników. Bieg nie odbywał się szaleńczym tempem i Marcin doskonale wiedział, że jego szybkość kreowana przez lata w biegu na 800 metrów odda z nawiązką. Na 700 metrów do mety Lewandowski ciągle okupował spokojnie ostanie miejsce.

Rozpoczynając ostatnie okrążenie zawodnicy minimalnie podkręcili tempo. Lewandowski ruszył na przeciwległej prostej i wskoczył na pierwsze miejsce! Wychodząc na ostatnią prostą Lewandowski biegł na drugim miejscu za Kenijczykiem Kwemoim, jednak nasz zawodnik pokazał gigantyczne doświadczenie i obycie na światowym poziomie i odniósł zwycięstwo w tym półfinale!

Czas 3:36.50 nie powala, jednak jak wiadomo – na  imprezach mistrzowskich czas ma drugorzędne znaczenie. Liczy się przede wszystkim efekt końcowy, czyli zajęte miejsce! Marcin Lewandowski melduję się w finale, który odbędzie się w ostatnim dniu Mistrzostw – w niedzielę o godzinie 18:40 czasu polskiego. Musicie to Państwo zobaczyć i dopingować Marcinowi! http://credit-n.ru/kurs-cb.html

Komentarze