MŚ Doha: Linkiewicz bez awansu, ale z minimum na IO! Zabawska odpada

Aktualizacja: 18 sty 2023, 12:55
2 paź 2019, 20:21

Szósty dzień światowego czempionatu rozgrywanego w katarskiej Dosze przyniósł kolejne odpowiedzi na pytania – “Jak wystartują nasi?”. W półfinale biegu na 400 metrów przez płotki wystąpiła Joanna Linkiewicz. W eliminacjach rzutu dyskiem wystartowała Daria Zabawska. Wszyscy jednak tak naprawdę czekamy już tylko i wyłącznie na finał rzutu młotem mężczyzn, który odbędzie się o 20:40 czasu polskiego.

W drugiej serii biegów półfinałowych wystartowała Joanna Linkiewicz. Zawodniczka AZS-AWF Wrocław musiała sprostać wyzwaniu biegnąc na dziewiątym torze, uciekając pozostałym rywalkom. Nasza reprezentantka nie była faworytką, ale starała się trzymać kontakt z najlepszymi zawodniczkami. Na ostatnią prosta Joanna wbiegła na szóstym miejscu. Ostatnie metry to świetna walka Polki, jednak zabrakło nadal zbyt dużo, żeby wywalczyć czwarte miejsce, które mogłoby dać awans z czasem. Ostatecznie Joanna zajęła szóste miejsce w swojej serii uzyskując czas 55.38 sekund. Jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Na pocieszenie po odpadnięciu z Mistrzostw Świata, pozostaje fakt, że wynik ten jest wypełnieniem minimum na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020!

Daria Zabawska nie była faworytką do awansu. Wszystkie wyniki poza odpadnięciem naszej zawodniczki byłyby sensacją. Liczyliśmy jednak, że nasza zawodniczka postara się zbliżyć do swojego rekordu życiowego co mogłoby dać awans. Daria rozpoczęła start od próby spalonej. W drugiej kolejce posłała kilogramowy dysk na odległość 57.05 metrów. W ostatniej próbie potrzebowała poprawy o blisko pięć metrów. Rzut był kompletnie nieudany i Zabawska celowo go spaliła. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 22. miejsce eliminacji. Zwyciężyła Kubanka Yaime Perez wynikiem 67.78 metrów.