Strona główna Lekkoatletyka MŚ Doha: Marcin Lewandowski z pewnym awansem do półfinału!

MŚ Doha: Marcin Lewandowski z pewnym awansem do półfinału!

0
foto: iaaf.org

Po eliminacjach kulomiotów przyszedł czas na wieczorną sesje siódmego dnia Mistrzostw Świata w Katarze. Jako pierwszy Polak na bój wyruszył Marcin Lewandowski na dystansie 1500 metrów. Zawodnik CWKS Zawisza Bydgoszcz po dobrym, kontrolowanym biegu pewnie awansował do półfinału!

Wszyscy wiedzieliśmy, że Marcin zrobił minimum, na MŚ w dwóch konkurencjach. Gdyby wystartował na 800 metrów to w takim samym stosunku moglibyśmy liczyć na walkę o najwyższe cele jak i na dystansie 1500 metrów.

Lewandowski od początku biegu pokazywał, że kontroluje bieg i jest w pełni świadom tego co robi. Od pierwszych metrów przyczaił się na końcu stawki i obserwował co się wydarzy. Na 800 metrów do mety Marcin zaczął się spokojnie przesuwać do przodu. Na 400 metrów do mety zaczął się początek “finiszu” – wszyscy zawodnicy ruszyli mocno i nikt nie odpuszczał. Na ostatnią prostą zawodnicy wyszli ławą i wyglądało to jakby wszyscy mieli wpaść na metę z jednym czasem! Na nasze i swoje szczęście Marcin Lewandowski ostatecznie zajął 5. miejsce w pierwszej serii i pewnie zakwalifikował się do półfinału!

Marcin uzyskał czas 3:37.75 minut. Półfinał odbędzie się jutro (04.10) o godzinie 19:05 czasu polskiego. http://credit-n.ru/debitovaya-karta.html

Komentarze