Strona główna Lekkoatletyka MŚ Doha: Paulina Guba w finale! Klaudia Kardasz odpada w eliminacjach

MŚ Doha: Paulina Guba w finale! Klaudia Kardasz odpada w eliminacjach

0
foto: alchetron.com

Pierwsza zakończoną konkurencją podczas szóstego dnia Mistrzostw Świata w Katarze było pchnięcie kulą kobiet. W eliminacjach wystartowały dwie nasze zawodniczki – z dwojakim szczęściem. Paulina Guba jako ostatnia z zawodniczek uzyskała awans do finału. Klaudia Kardasz nie przebrnęła eliminacji.

Paulina rozpoczęła konkurs od słabego pchnięcia, w którym uzyskała 17.34 metrów. Minimum kwalifikacyjne ustalono na odległości 18.40, więc finał nadal był metr przed naszą zawodniczką. W drugiej serii Guba poprawiła się i to znacznie. Pchnęła 18.04  metrów. W ostatniej serii spaliła swoją próbę, ponieważ wiedziała, że nie przyniesie ona oczekiwanego rezultatu.

Klaudia Kardasz zaliczyła proporcjonalnie odwrotną serię w stosunku do Pauliny. Swoją pierwszą próbę miała spaloną. W drugiej kolejce uzyskała bardzo słabe 16.86 metrów. W ostatniej serii eliminacyjnej Klaudia poprawiła się dużo, jednak niewystarczająco, aby wejść do finału. Próba została zmierzona na 17.79 metrów.

Paulina Guba zajęła 12. miejsce w eliminacjach co daje jej awans do finału jako ostatnia zawodniczka bez minimum kwalifikacyjnego (uzyskało je dziś 8 zawodniczek). Klaudia Kardasz uplasowała się na 15. miejscu i odpadła z Mistrzostw Świata. http://credit-n.ru/offers-zaim/zaymer-online-zaymi.html

Komentarze