Strona główna Lekkoatletyka MŚ Doha: Paweł Fajdek mistrzem Świata! Wojciech Nowicki poza podium!

MŚ Doha: Paweł Fajdek mistrzem Świata! Wojciech Nowicki poza podium!

0
foto: iaaf.org

Długo wyczekiwany finał rzutu młotem mężczyzn został rozegrany w trakcie środowego wieczoru. Szósty dzień katarskich Mistrzostw Świata okazał się bardzo szczęśliwy dla Polski. Proszę Państwa, nie mogło być inaczej – Paweł Fajdek został mistrzem Świata! Dokonał tego poraz czwarty z rzędu!

We wtorkowe popołudnie zostały rozegrane eliminacje, w których nasi zawodnicy pokazali moc. Wojciech Nowicki zwyciężył w grupie A, natomiast Paweł Fajdek triumfował w grupie B, z najlepszym wynikiem całych kwalifikacji.

Środowy konkurs finałowy miał tylko potwierdzić polską siłę w tej konkurencji! W pierwszej serii Wojciech asekuracyjnie posłał młot na odległość 76.25 metrów. Paweł otworzył konkurs od świetnego rzutu na 79.34 metrów!

Druga kolejka miała zwiastować poprawę i tak też się stało! Wojciech poprawił się minimalnie – o 25 centymetrów, natomiast Paweł dorzucił niespełna metr i rzutem na 80.16 metrów umocnił się na prowadzeniu.

Wojciech przed trzecim rzutem pasował się na czwartek pozycji i potrzebował dobrej próby, aby odzyskać medalową pozycję. Niestety ta próba okazała się spalona. Paweł oddał dobry rzut, jednak trochę bliższy niż ten z drugiej serii – 79.37 metrów.

Po trzech seriach Paweł był bezprecedensowym liderem, natomiast Wojciech zajmował piąte miejsce.

Czwartą kolejkę Wojciech zaczął zmobilizowany i poprawił się na 77.42 metrów. Poprawił się również Paweł, który świetnym rzutem posłał młot na odległość 80.50 metrów! Ponad dwa metry prowadzenia nad drugim Francuzem Bigot.

Piąta seria to świetny rzut Wojciecha – blisko 79 metrów – niestety, był to rzut spalony. Wojtek poszedł po radę do trenerki Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej i myślami był już przy ostatnim rzucie, który mógł zapewnić mu medal MŚ. Paweł zaliczył słabszą próbę na ok. 77 metrów. Postanowił jednak ten rzut spalić.

Ostatni rzut – rzut prawdy. Niestety… Wojciech Nowicki mimo poprawy, nie wskoczył na podium. Rzucił 77.69 metrów – o wiele poniżej oczekiwań. Zajął najgorsze dla sportowca – czwarte miejsce.

Wszystko to oznacza jednak także coś wspaniałego. Paweł Fajdek zdobył czwarty tytuł mistrza Świata w rzucie młotem! Czwarty raz z rzędu! Historia napisała się na naszych oczach. W ostatnim rzucie Paweł miał nie mierzoną próbę, ale to nie było już istotne!

Paweł Fajdek zwyciężył z wynikiem 80.50 metrów! Wojciech Nowicki zajął 4. miejsce z wynikiem 77.69 metrów.

Komentarze