MŚ Doha: Rekord Polski i brązowy medal Marcina Lewandowskiego!!!

Aktualizacja: 23 sty 2023, 09:33
6 paź 2019, 19:10

Ostatni dzień Mistrzostw Świata w Katarze stał dla Polskich kibiców pod względem biegu na 1500 metrów mężczyzn i sztafety 4×400 kobiet. Pierwszy z tych biegów to ten, w którym wystąpił fenomenalny Marcin Lewandowski bijąc rekord Polski i zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata!

Ten bieg był idealnym odzwierciedleniem klasy Marcina. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy pobił własny rekord Polski! Gdyby tego było mało wystarczyło to na brązowy medal! Bieg stał na wysokim poziomie – sam fakt czasu w stosunku do biegów eliminacyjnych i półfinałowych.

Marcin po kolejnej świetnej walce zagwarantował Polsce kolejny medal i jak to miał w zwyczaju mówić – “Wykonał swój rozkaz jak na żołnierza Wojska Polskiego przystało”.

Czas uzyskany przez Marcina to 3:31.46 minut! Jest to poprawiony rekord Polski o 0.49 sekundy. Marcinowi zabrakło do srebrnego medalu zaledwie 0.08 sekundy.

Dla Marcina Lewandowskiego to największy sukces w dotychczasowej karierze, a także najlepszy występ Polaka w historii biegu na 1500 metrów. Zwyciężył Timothy Cheruiyot z czasem 3:29.26 minut. Drugi na mecie był Taoufik Makhlaufi z czasem 3:31.38 minut.

Dla reprezentacji Polski to piąty medal Mistrzostw Świata w Katarze. Dotychczas złoto zdobył Paweł Fajdek, srebro przypadło Joannie Fiodorow, a brązowe medale zdobyli Piotr Lisek i Wojciech Nowicki!