czwartek, 30 czerwca, 2022

MŚ Doha: Srebrny medal i rekord Polski sztafety 4×400 na zakończenie mistrzostw!

Ostatnia żeńska konkurencja rozgrywana na Mistrzostwach Świata w Katarze! Dla Polaków jakże szczególną – bieg sztafetowy na 4×400 metrów kobiet. Konkurencja, w której w ostatnich latach zdobywamy wiele medali

Jako pierwsza na trasę wyruszyła Iga Baumgart-Witan i ruszyła jak na nią przystało – spokojnie i z kontrolą. Biegnąc na szóstym torze miała idealne warunki do obserwacji biegu. Na ostatniej prostej Iga dała z siebie tyle ile miała i przekazała pałeczkę na drugim miejscu!

Patrycja Wyciszkiewicz rzutem na taśmę dostała się do sztafety po świetnym biegu w eliminacjach. Nasza zawodniczka rewelacyjnie spisała się na dystansie i odparła atak Brytyjki, doprowadzając nasza sztafetę na drugim miejscu.

Poza zasięgiem wydawały się być Amerykanki, ale nic z tego nie robiła sobie Małgorzata Hołub-Kowalik, która także biegła rewelacyjnie i przez cały dystans jednego okrążenia nie dała się wyprzedzić reprezentantce Wielkiej Brytanii i przekazała Justynie Święty-Ersetic pałeczkę dalej na drugim miejscu.

Ostatnia zmiana to próba nerwów i jakości zawodniczek. Kto inny mógłby biec na tej zmianie, jak nie nasza wielka mistrzyni – Justyna Święty-Ersetic? Cóż to był za bieg w wykonaniu Justyny! Na początku dała się wyprzedzić Jamajce, bo wiedziała na co ją stać na finiszu! To co wydarzyło się na ostatniej prostej zapisze się w historii polskiej lekkiej atletyki złotymi zgłoskami!

Justyna kapitalnie wyprzedziła Jamajke i dobiegła na metę na drugiej pozycji! Proszę Państwa, mamy srebrny medal Mistrzostw Świata w biegu sztafetowym na 4×400 metrów kobiet!

Nasze zawodniczki dały dziś z siebie dosłownie wszystko. Zostawiły na bieżni całe serducho i za to kochamy je najbardziej! Dziewczyny do srebrnego medalu dokładają kapitalny rekord Polski! Do dziś rekord wynosił  3:24.49 minut. Od dziś? 3:21.89! Wynik, który prawdopodobnie nie zostanie tak szybko pobity (choć liczymy na jeszcze szybszy bieg w Tokio)!

Dla Polski to szósty medal tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Drugi medal ostatniego dnia mistrzostw (brąz Marcina Lewandowskiego!).

Na zakończenie prezentujemy skład rekordowej sztafety : Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, oraz biegnąca w eliminacjach Anna Kiełbasińska!

Dziewczyny dziękujemy! http://credit-n.ru/informacija.html

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA