Strona główna Lekkoatletyka MŚ Doha: Szybkie wejście do finału Bukowieckiego! Szyszkowski odpada w eliminacjach

MŚ Doha: Szybkie wejście do finału Bukowieckiego! Szyszkowski odpada w eliminacjach

0
Foto: Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski

To już siódmy dzień zmagań najlepszych lekkoatletów globu w ramach Mistrzostw Świata w Katarze. Pierwsza arcyciekawą konkurencją z perspektywy polskiego kibica były eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn. W grupie A wystartowali Konrad Bukowiecki i Jakub Szyszkowski.

Na występ najsilniejszych lekkoatletów czekaliśmy dość długo, jednak oczekiwania przyniosły efekt. Będący w rewelacyjnej formie Konrad Bukowiecki już w pierwszym pchnięciu zapewnił sobie awans do sobotniego finału. Posłał kulę na odległość 21.16 metrów. Finalnie dało to piąte miejsce w grupie A.

Dobrze spisał się Jakub Szyszkowski, który w premierowym pchnięciu zaliczył 20.55 metrów. Niestety w drugiej próbie spalił pchnięcie, a w trzeciej uzyskał tylko 19.85 metrów. Biorąc pod uwagę sam rezultat Jakuba jest on dobry, jednak poziom dzisiejszych eliminacji stanął na kosmicznym poziomie. Aż ośmiu zawodników z grupy A uzyskało pewny awans do finału (pchnięcie ponad 20.90 metrów). Jakub ostatecznie zakończył eliminacje na 10. miejscu w grupie A.

Już o 19:40 w eliminacjach grupy B obejrzymy mistrza Europy z Berlina 2018 – Michała Haratyka! Liczymy tym samym, że w finale zobaczymy dublet Polaków. http://credit-n.ru/offers-zaim/lime-zaim-zaymi-online.html

Komentarze