MŚ Dywizji 1A: Polacy w pierwszym spotkaniu przygrywają z Koreą Południową

22 kwi 2017, 18:27

Polscy hokeiści od przegranej 2:4 z Koreą Południową rozpoczęli udział w Mistrzostwach Świata dywizji 1A.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały dość chaotycznie. Najważniejsze wydarzenie pierwszej tercji miało miejsce w 8. minucie. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dziubiński, a po chwili Koreańczycy skutecznie skontrowali, obejmując prowadzenie 1:0. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ki Sung Kim. Polacy próbowali wyrównać, jednak ostatecznie do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej tercji optyczną przewagę mieli biało-czerwoni. Jednak ataki naszych reprezentantów nie przyniosły żadnych efektów. Natomiast bardzo skuteczni byli nasi rywale, którzy w 28. minucie przeprowadzili kolejną skuteczną kontrę. Bramkę na 2:0 zdobył Sang Woo Shin.

Polacy rzucili się do odrabiania strat. W 33. minucie Pasiut nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z Daltonem. Niespełna dwie minuty później dwóch Koreańczyków powędrowało na ławkę kar i przez 58 sekund biało-czerwoni mogli grać w podwójnej przewadze. Polacy wykorzystali okazję już po kilku sekundach. Kontaktową bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Mateusz Bryk. Pomimo kolejnych sytuacji Polacy nie zdołali doprowadzić do remisu i po dwóch tercjach reprezentacja Korei Południowej prowadziła 2:1.

Od początku trzeciej tercji lepiej prezentowali się Koreańczycy. W 43. minucie po błędzie naszych obrońców Young Jun Lee podwyższył wynik spotkania. Cztery minuty później reprezentacja Korei Południowej prowadziła już 4:1. Sungwook Kim przejął krążek w naszej strefie obronnej, następnie bardzo łatwo ograł Patryka Wajdę i pewnym strzałem pokonał Odrobnego.

Nadzieje na odwrócenie losów spotkania w 50. minucie dał Bartłomiej Pociecha, który mocnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza reprezentacji Korei. Niestety pomimo kolejnych prób naszych reprezentantów w ostatnich dziesięciu minutach wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie mecze zakończył się porażką biało-czerwonych 2:4.