MŚ Dywizji 1A: Polska przegrywa po dogrywce z reprezentacją Kazachstanu

25 kwi 2017, 15:44

Polska przegrała po dogrywce z reprezentacją Kazachstanu 1:0. Choć nie udało się uzyskać korzystnego rezultatu, to Biało-Czerwoni zyskali bardzo ważny punkt za remis w regulaminowym czasie gry.

Przed spotkaniem obie ekipy posiadały taki sam dorobek punktowy. Zdecydowanym faworytem tego meczu była reprezentacja Kazachstanu. Jednak w pierwszej tercji nie było tego widać. Drużyną, która przeważała była nieoczekiwanie reprezentacja Polski.  W świetnej dyspozycji był dziś jednak golkiper Kazachów, który obronił aż 13 strzałów Polaków. Ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej tercji Biało-Czerwoni kontynuowali swoją świetną grę z pierwszych dwudziestu minut. Polacy byli ekipą, która zdecydowanie przeważała. Nawet okresy gry, w których Polska grała w osłabieniu po karach Łopuskiego i Zapały, tego nie zmieniały. Co więcej, jeden z nich mogliśmy nawet wygrać po dobrej akcji Pasiuta.

W trzeciej tercji do głosu zaczynali dochodzić Kazachowie. Zdecydowany faworyt tego spotkania czuł się coraz pewniej. Jednak podopieczni trenera Płachty dzielnie bronili się przed atakami reprezentantów Kazachstanu.

Regulaminowy czas gry nie zdołał wyłonić zwycięzcy, więc potrzebna była dogrywa. W doliczonym czasie gry dość szybko decydującą bramkę zdołała zdobyć reprezentacja Kazachstanu. Polacy mimo porażki, mogą cieszyć się z dobytego punktu w starciu ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Następny mecz na MŚ Dywizji 1A, Polska rozegra w środę o godzinie 16:00. Ich rywalem będzie reprezentacja Węgier.

Polska – Kazachstan 0:1 dogr. (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Składy:

Kazachstan: Kolesnik (Kudryavtsev) – Dallman, Samyonov; Dawes, Boyd, Bochenski – Savchenko, Stepanov; Mikhalis, Pushkaryov, St-Pierre – Lipin, Polokhov; Sagadeyev, Markelov, Starchenko – Lakiza; Punyukov, Khudyakov, Ivanov, Kuchin.

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Wajda, Bryk; Wronka, Pasiut, Malasiński – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Łopuski – Kruczek, Wanacki; Galant, Bryniczka, Chmielewski – Rompkowski; Kapica, Dziubiński, Urbanowicz, Jeziorski.