MŚ Juniorów już za chwilę!

W dniach 18-28.07.2014 w Bułgarii odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegu na Orientację. Polskę reprezentować będzie ósemka biegaczy pod wodzą trenera Dariusza Sokalskiego. Głównym faworytem do medali wydaje się Piotr Parfianowicz, który na co dzień reprezentuje barwy Warszawskiego UNTSu oraz Szwedzkiego Sodertalje-Nykvarn Orientering i właśnie na jego sylwetce się dzisiaj skupimy.

Żeby lepiej pokazać talent oraz umiejętności Piotrka, przytoczę kilka liczb, które na pewno zrobią wrażenie nawet na bardzo utytułowanych zawodnikach każdej dyscypliny. Parfianowicz zdobył już 7 medali imprez o randze mistrzowskiej (3 złota oraz 2 sreba na Mistrzostwach Europy Juniorów oraz 2 złota na Mistrzostwach Świata Juniorów). Jest to zawodnik, który w Polsce wygrywa praktycznie każde zawody na jakich się pojawia (W swojej kategorii wiekowej M-20).

Czy nasz reprezentant jest w stanie zwojować świat w swoim ostatnim młodzieżowym roku? (Za rok zostanie seniorem M-21). Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Umiejętności techniczne oraz siła biegowa przemawia zdecydowanie za Parfianowiczem, jednak ostatnie starty lekko sprowadziły naszego reprezentanta na ziemie. Słaby występ podczas tegorocznych Mistrzostw Polski sprawił, że pewność siebie na pewno stopniała. (Piotr podczas biegu średniodystansowego zajął “dopiero” 5 lokatę ze sporą stratą do zwycięzcy, innego reprezentanta UNTSu oraz naszego kadrowicza na tegoroczne Mistrzostwa Świata – Krzyśka Wołowczyka). Piotr w tym roku nie radzi sobie z bardzo trudnym technicznie terenem, co podparte jest wynikami osiąganymi w takich warunkach, jednak jego doświadczenie z pewnością zaowocuje i na najważniejszych zawodach ponownie pokaże klasę deklasując rywali.

 

Autor: Grzegorz Hetman

 

Podobne teksty

Komentarze

Najnowsze

SOCIAL MEDIA