MŚ: Kolejne wpadki dopingowiczów, dwa medale dla Polaków

31 maj 2016, 18:42

Dwóch polskich lekkoatletów otrzyma medale Mistrzostw Świata w związku z weryfikacją wyników po dyskwalifikacjach dopingowiczów. Szymon Ziółkowski otrzyma srebrny medal w rzucie młotem za MŚ w Helsinkach, natomiast Grzegorz Sudoł brązowy medal za MŚ w Berlinie.

Ziółkowski na Mistrzostwach Świata w Helsinkach w 2005 roku zajął w konkursie rzutu młotem trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Wyniki zweryfikowano, bowiem dyskwalifikacją ukarano pierwotnego zwycięzcę konkursu, Białorusina Iwana Cichana. Tym samym polski zawodnik został przesunięty z trzeciego na drugie miejsce i otrzyma srebrny medal.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Grzegorza Sudoła. Polski chodziarz w rywalizacji na 50 kilometrów na Mistrzostwach Świata w Berlinie w 2009 roku zajął czwarte miejsce. Zdyskwalifikowano jednak zwycięzcę, Rosjanina Siergieja Kirdiapkina. Wobec tego, Sudoł otrzyma brązowy medal.

Dorobek Ziółkowskiego prezentuje się teraz jeszcze bardziej okazale. Polski młociarz zdobył złoty między innymi medal Igrzysk Olimpijskich w Sydney, złoty medal Mistrzostw Świata w Edmonton, a także srebrne medale Mistrzostw Świata w Berlinie i Helsinkach.

Z kolei dla Sudoła, brązowy medal Mistrzostw Świata z Berlina jest największym sukcesem w karierze.