MŚ KOSZYKARZY: Z USA o siódme miejsce

Aktualizacja: 19 sty 2023, 08:27
12 wrz 2019, 16:54

W rozegranym dziś spotkaniu w ramach MŚ koszykarzy przegrywamy z Czechami. W efekcie czego zmierzymy się o siódme miejsce z kadrą USA. Waleczna postawa zwłaszcza Waczyńskiego i Slaughetera nie była w stanie się przeciwstawić skutecznej grze naszych południowych sąsiadów w samej końcówce spotkania.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrywamy z Czechami w meczu, którego stawką był awans o grę o miejsca 5-6. Nasi południowi sąsiedzi trafili aż trzynaście rzutów za trzy.

Pierwsze akcje spotkania ułożyły się po myśli naszego zespołu. Po punktach Waczyńskiego i Hrycaniuka objęliśmy prowadzenie 5:0. Ale na tym nie koniec. Po akcji 2+1 wspomnianego “Wacy” było 15:6. Jednak po czasie dla trenera Czechów, nasi rywali zaliczyli serię 0:10 i objęli prowadzenie.

ŁUKASZ KOSZAREK / fot. Karol Makowski

W drugiej kwarcie również nasi koszykarze zaczęli od minimalnej przewagi. Po rzucie Łukasza Koszarka prowadziliśmy sześcioma oczkami. Skuteczne akcje na obwodzie zwłaszcza rzuty trzy punktowe Tomasa Satoransky’ego i Jaromira Bohacika sprawiały, że nasi południowi sąsiedzi objęli prowadzenie i przy stanie 35:43 schodziliśmy na dużą przerwę.

Trzecia kwarta zaczęła się tak samo jak obie poprzednie. Trafienia Waczyńskiego oraz Arona Cela sprawiły, że traciliśmy do Czechów tylko dwa punkty. A.J. Slaughter swoimi skutecznymi trafieniami wyprowadził nas na prowadzenie, a trafienie Satoranskiego ustaliło wynik po 30 minutach gry na 64:63. W tej kwarcie to nasza drużyna pokazała, że umie dyktować warunki ba boisku.

MATEUSZ PONITKA / fot. Karol Makowski

W ostatniej części gry Czesi ponownie odskoczyli na sześć punktów, ale wejście A.J. Slaughtera ponownie dawało naszej kadrze mnóstwo nowej energii. Na pięć minut przed końcem po trójce Aarona Cela ekipa trenera Taylora ponownie wychodziła na prowadzenie. W tym meczu wszystko zmieniało się jednak błyskawicznie i po chwili to rywale ponownie byli lepsi. Końcówka była zacięta, ale to nasi południowi sąsiedzi mieli przewagę i inicjatywę w ofensywie.

A.J. SLAUGHTER / fot. Karol Makowski

O siódme miejsce na mistrzostwach świata zagramy w sobotę o 10.00 naszego czasu z kadrą USA.

Polska – Czechy 84:94 (23:23, 12:20, 28:21, 21:30)

Punkty dla Polski: A. Waczyński 22 (3), A.J. Slaughter 12, D. Kulig 12, M. Ponitka 11 (2), A. Hrycaniuk 9, A. Cel 9 (3), K. Gruszecki 4, Ł. Koszarek 3 (1), M. Sokołowski 2, A. Balcerowski 0.

Punkty dla Czech: V. Hruban 24 (4), T. Satoransky 22 (2), J. Bohacik 21 (5), O. Balvin 9, M. Peterka 9 (1), P. Pumprla 5, J. Sirina 3 (1), P. Auda 1, M. Kriz 0, L. Palyza 0, B. Schilb 0, T. Vyoral 0.