MŚ w Londynie: Baumgart i Dobek zgodnie z planem! Niestety trójka zawodników odpada z rywalizacji

6 sie 2017, 13:49

Niestety dziś skuteczność kwalifikacyjna polskich zawodników nie była aż tak wysoka jak wczoraj, ale i tak możemy być dumni z Biało-Czerwonych. Do półfinałów awansowali Iga Baumgart (400 metrów) oraz Patryk Dobek (400 metrów przez płotki. Z rywalizacji odpadają Zalewski (3000 metrów z przeszkodami), Hołub i Święty (obie 400 metrów).

Świetnie w eliminacyjnym biegu na 400 metrów przez płotki spisał się Patryk Dobek. Siódmy zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata zajął 3. miejsce w swoim biegu (7. w całych eliminacjach) z bardzo dobrym czasem 49,42 sekundy, dzięki czemu bezpośrednio awansował do półfinału.

Bardzo czekaliśmy na eliminacje biegu na 400 metrów kobiet. Jako pierwsza wystąpiła wracająca po kontuzji stawu skokowego Justyna Święty. W swojej serii zajęła 6. miejsce z czasem 53,62 sekundy, a to pokazuje co groźny uraz robi ze sportowcami, ale Święty gratulujemy przede wszystkim determinacji i podjętej próby. Do półfinału nie awansowała również Małgorzata Hołub, która zajęła 4. miejsce w swojej serii, ale czas 52,26 sekundy nie pozwoli jej dalej walczyć indywidualnie.

Do półfinału awansowała natomiast Iga Baumgart, która świetnie rozegrała swój bieg. Polka od początku do końca biegła w jednym tempie, na ostatnich metrach wyprzedzając dwie zawodniczki i ostatecznie przecinając metę na 4. miejscu. Czas 51,88 sekundy i 19. miejsce całych eliminacji.

W finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami nie zobaczymy niestety Krystiana Zalewskiego, który mimo dobrze rozegranego taktycznie biegu eliminacyjnego odpadł z dalszej rywalizacji. Polak zajął 19. miejsce całych eliminacji z czasem 8:28,41 minuty.