Strona główna Lekkoatletyka MŚ w Londynie: To był nasz konkurs! Złoto i brąz młociarzy!

MŚ w Londynie: To był nasz konkurs! Złoto i brąz młociarzy!

0

To był nasz konkurs młociarzy na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie! Paweł Fajdek zdobył po raz trzeci z rzędu złoty, a Wojciech Nowicki brązowy medal w finałowym konkursie młociarzy!!!

Nasz najlepszy młociarz ostatnich lat rozpoczął konkurs nerwowo od spalonej próby. Drugie podejście było spokojne, ewidentnie na zaliczenie i znalezienie się w czołowej ósemce. Dopiero w trzeciej próbie Fajdek pokazał moc i rzutem na odległość 79 metrów i 73 centymetrów ustawił cały konkurs! Po chwili poprawił swój wynik jeszcze o osiem centymetrów i zdobył złoty medal!

Inaczej rozpoczął Nowicki, który już w pierwszej kolejce rzucił dobrze, na odległość 76 metrów i 36 centymetrów. W drugiej próbie jeszcze się poprawił i wyszedł na prowadzenie, z którego zepchnął go dopiero w trzeciej kolejce Fajdek. Niestety, w ostatniej próbie Rosjanin Valeriy Pronkin posłał młot na odległość 78.16 i zepchnął Polaka na trzecie miejsce.

Polacy na szczęście do samego końca nie dali sobie wydrzeć miejsc medalowych i zdobyli złoto i brąz! Dla pozostałych na pocieszenie pozostał srebrny krążek, który rzutem na odległość 78.16 wywalczył Valeriy Pronkin.

Komentarze