Strona główna Lekkoatletyka MŚ w Londynie: Cichocka i Jóźwik w półfinale na 800 metrów!

MŚ w Londynie: Cichocka i Jóźwik w półfinale na 800 metrów!

0
foto: www.zimbio.com

Angelika Cichocka oraz Joanna Jóźwik zaliczyły udany występ w eliminacjach biegu na dystansie 800 metrów. Polki zajęły w swoich biegach pozycje premiowane bezpośrednim awansem do półfinału. Lepiej spisała się jednak biegająca już w Londynie na 1500 metrów Cichocka, która wygrała swój bieg z czasem 2:00,86 minuty. Jóźwik była trzeci z czasem 2:01,51 minuty. 

Pierwszą polską zawodniczką startującą w tych eliminacjach była 7. na dystansie 1500 metrów Angelika Cichocka. Podrażnione ambicje naszej biegaczki spowodowały ogromną mobilizację na ten eliminacyjny bieg, co było widać tuż przed startem. Pierwsze koło Cichocka pobiegła bardzo spokojne, ciągle trzymając się prowadzących zawodniczek. Wyprzedzać zaczęła dopiero około 200 metrów przed metą, a na ostatniej prostej popisała się świetnym finiszem i linię mety przebiegła jako pierwsza z czasem 2:00,86 minuty (najlepszy wynik w tym sezonie). Oczywiście automatycznie kwalifikuje się do półfinału.

Drugą Polką, która wystąpiła w eliminacjach biegu na 800 metrów była Joanna Jóźwik, która była w zeszłym roku zajęła 5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Ten sezon do tej pory nie układał się po jej myśli, ale liczymy, że start w Londynie zmieni cały ten obraz. Polka rozpoczęła ten bieg od ustawienia się na końcu stawki, która troszkę jej uciekła. Atakować zaczęła dość późno, bo dopiero na 80 metrów do mety i do końca musieliśmy drżeć, czy załapie się do pierwszej trójki, która daje bezpośredni awans do półfinału. Ostatnie metry należały jednak do Jóźwik i na metę dość pewnie wbiegła na trzeciej premiowanej awansem pozycji z czasem 2:01,51 minuty.

Komentarze