MŚ w Londynie: Dobry bieg Marcina Lewandowskiego. Polak siódmym zawodnikiem na 1500 metrów!

13 sie 2017, 22:00

Marcin Lewandowski zaprezentowała się wspaniale w biegu finałowym na dystansie 1500 metrów. Polak po udanym finiszu zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Złoty medal wywalczył reprezentant Kenii Elijah Motonei Manangoi.

Od samego startu prowadzenie objęli dwaj reprezentanci Kenii, Timothy Cheruiyot i Elijah Motonei Manangoi. Po niespełna 800 metrach na czele biegło już trzech reprezentantów Kenii, ponieważ do dwójki liderów dołączył Asbel Kiprop. Ta trójka w pewnym momencie uzyskała przewagę niespełna dziesięciu metrów, ale z tyłu bardzo mocno ruszył Norweg Ingebrigtsen, który doprowadził tzw. grupę pościgową do czołowej trójki. Nasz reprezentant Marcin Lewandowski przez większość dystansu biegł w końcówce stawki. Na ostatnim okrążeniu Polak zaczął przesuwać się do przodu. Ostatecznie po udanym finiszu ukończył bieg na znakomitej siódmej pozycji. Podopieczny Tomasza Lewandowskiego finiszował z czasem 3:36.02.

Złoty medal zdobył Kenijczyk Manangoi – 3:33.61. Srebro wywalczył jego rodak Cheruiyot, a brąz Norweg Filip Ingebrigtsen.